Kominki akumulujące ciepło


Kominki akumulujące ciepło – informacje

Nowoczesne kominki ciepłe BohuszNowoczesna ciepła zabudowa kominka daje przede wszystkim możliwość ekonomicznego wykorzystania energii wyzwolonej podczas spalania zarówno drewna, jak i innych paliw. Rozprowadzanie ciepła opiera się na różnicach temperatur. Niezależnie od tego jaki mechanizm zastosujemy, zawsze o efekcie decydują temperatury źródła (kominek) i odbiornika (budynek – salon).
Nagrzana obudowa kominkowa umożliwia utrzymanie przyjemnej temperatury w salonie. Efektywność takiego rozwiązania jest dużo większa niż w przypadku zwykłego ogrzewania dostarczanego przez kominki konwekcyjne (zimne) – ogrzewające pomieszczenie tylko przez szybę i nadmuch poprzez kratki.

Skonstruowana z TERMO płyt szamotowych, lub magnezytowych, obudowa kominka oddaje swoje ciepło przez radiację, tak samo jak piec kaflowy.

Wraz z dobrze dobranym (opcja) wymiennikiem obudowa kominkowa daje nam na pełne wykorzystanie jego potencjału i oszczędne ogrzanie domu.

Kominki akumulujące ciepło, powodują zmianę charakteru ogrzewania w czasie. Oprócz zwiększenia sprawności kominka, ciepło dostarczane jest łagodnie i dłużej. Dzięki temu większa jego ilość pozostaje w całym domu.

Uzupełniając temat ciepłych obudów kominkowych, na pewno należy wspomnieć o różnego rodzaju wymiennikach akumulacyjnych. Podnoszą one sprawność całego układu w procesie odzyskiwania ciepła ze spalin. Wykorzystują ciepło spalin do maksimum, zwiększając oddawane pomieszczeniu ciepło i zapobiegając puszczaniu całego ogrzewania przez komin.

 

Kominki akumulujące ciepło - budowaNastawki akumulacyjne do instalacji na wkładach kominkowychW podstawowej wersji kominek akumulujący ciepło, składa się z wkładu kominkowego i obudowy wykonanej z TERMO płyt TPS, lub TPM. Technika budowy i system materiałów do budowy kominków, opisaliśmy w dziale: TERMO płyty do budowy kominka

Opcjonalnie dla zwiększenia możliwości akumulacji ciepła, proponujemy zastosowanie kilku rozwiązań. Konkretne rozwiązania, powinny jednak być dobierane indywidualnie.

W przypadku domów energooszczędnych należy rozważyć bardziej rozbudowane wymienniki i masy chłonące ciepło.
Preferowane przez Nas rozwiązania i materiały zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort korzystania z kominka. Wszystkie oferowane przez nas wkłady kominkowe, są przystosowane do konstrukcji ciepłych obudów do kominków.

Służymy swoim klientom i partnerom wszelką pomocą i informacjami w zakresie doboru, dostaw i obliczeń.

Udostępnij

Bogusław Kurdziel

About Bogusław Kurdziel

Firma – Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ
Szef merytoryczny firmy Grupa owo.pl. Firma zajmuje się głównie produkcją materiałów do budowy nowoczesnych kominków ciepłych akumulacyjnych. Firma posiada również, dział usługowy świadczący usługi budowy kominków i pieców do pizzy