Kominki kaflowe akumulacyjne 1


[metaslider id=9376]

Informacje o kominkach kaflowych

Kominek kaflowy - projekt indywidualnyPrawidłowo wykonany kominek kaflowy, doskonale akumuluje ciepło. Tak więc możemy przyjąć, ze wszystkie kominki kaflowe wykonane profesjonalne, to kominki akumulacyjne. Jednak kominki kaflowe akumulacyjne, różnią się możliwościami akumulacji energii cieplnej. Decyduje o tym technika panelizacji (sklejania) kafli i jakość zastosowanych mas akumulacyjnych.
Kafle od najdawniejszych czasów, były wypełniane od wewnętrznej strony, w celu zwiększenia akumulacji. Dawniej była to popularna glina, aktualnie dostępne są zdecydowanie lepsze materiały. Ciężkie żaroodporne betony (zaprawy), z zdecydowanie lepszymi parametrami.

Aktualna wiedza i dostęp do nowoczesnych materiałów, tworzy całkowicie nowe wymagania dotyczące budowy kominków kaflowych.

Wymusza to na firmach kominkowych, wzajemną współprace, ciągłe uzupełnianie wiedzy i udział w profesjonalnych szkoleniach.

Kominki kaflowe akumulacyjne – usługi

Kominek kaflowy akumulacyjny okrągły

 

Bazą naszych pieców kaflowych oraz kominków kaflowych jest kilkunastoletnie doświadczenie i ciągle pogłębiana wiedza w budowie pieców i kominków z kafli, które pozwoliły wypracować nasze, bardzo indywidualne i sprawdzone już rozwiązania.

Techniki wytwarzania (budowania) pieców i kominków z kafli zostały przez nas udoskonalane i dopracowywane przez lata, tak aby osiągnąć jak najlepszy efekt i funkcjonalność w niewielkiej, ekonomicznej formie pieca i kominka kaflowego.

 

 

Ceny kominków kaflowych akumulacyjnych, zależne są od jakości użytych kafli kominkowych i zastosowanego wkładu kominkowego (paleniska kominkowego). Końcowa cena takiego kominka, wynika również od dodatkowo zastosowanych wymienników i mas akumulacyjnych.
Nasza firma i firmy z nami współpracujące, zamówione kominki kaflowe przywozimy w elementach. Elementy kaflowe są sklejane, następnie zalewane na stołach montażowych w naszej firmie. Bezpośrednio u klienta są jedynie składane.

Co wyróżnia nasze kominki kaflowe?

  • Nasz autorski system penalizacji i zalewania kafli, a następnie montażu kominków kaflowych, gwarantuje długoletnie użytkowanie i optymalny efekt grzewczy.
  • Serce kominka – paleniska CUMUS i wkłady kominkowe UNICO
  • Instalacja zintegrowanych prostych, lub rozbudowanych, systemów do odzysku i akumulacji ciepła BONUS lub TERMO nastawki (kominki kaflowe akumulacyjne)
  • Szczelna komora spalania wkładu kominkowego, w wypadku możliwości doprowadzenia powietrza z zewnątrz do spalania
  • Duży wybór, kolorów, kształtów i rozmiarów kafli
  • Budujemy kompleksowo nowoczesne kominki kaflowe i szamotowe, według wzorów ustalanych indywidualnie i kominki z listy naszych gotowych wzorów.

Często w naszych realizacjach kominków kaflowych, dla bardziej wymagających klientów stosujemy unikalne palenisko kominkowe Dragon X, które wymagają rozbudowanych wymienników ciepła.

Udostępnij

Bogusław Kurdziel

About Bogusław Kurdziel

Firma – Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ
Szef merytoryczny firmy Grupa owo.pl. Firma zajmuje się głównie produkcją materiałów do budowy nowoczesnych kominków ciepłych akumulacyjnych. Firma posiada również, dział usługowy świadczący usługi budowy kominków i pieców do pizzy