Kominki Olkusz – realizacja 1


Kominki Olkusz i okolice – realizacja budowy nowoczesnego ciepłego kominka akumulacyjnego.

Zdecydowana większość klientów decydujących się na kominek w swoim domu ma już wyrobione oczekiwania.

Kominek ma być bezpieczny, kominek ma być oszczędny i nie marnować ciepła uzyskanego z spalania drewna. Klienci chcą również, aby kominek nie tylko dmuchał ciepłym powietrzem, ale grzał cała swoją powierzchnią i posiadał możliwość akumulowania ciepła. Kominki ciepłe, z względu że grzeją całą swoją powierzchnią, nie brudzą również ścian i sufitów.

Jako producent materiałów do budowy kominków w nowoczesnej technologii, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu, usługi budowy kominków w najbardziej atrakcyjnych cenach.

Nie uznajemy rozwiązań kompromisowych, dlatego nie praktykujemy stosowania materiałów i technologii zastępczych, rozwiązań pośrednich i nie sprawdzonych. Do budowy kominków stosujemy wkłady kominkowe UNICO i HITZE.

Kominki akumulacyjne Olkusz Olkusz budowa nowoczesnego ciepłego kominka Nowoczesne kominki ciepłe - Olkusz
Technologie budowy kominków nowoczesnych i kominków z kafli, zostały przez naszą firmę udoskonalane i dopracowywane przez lata, tak aby osiągnąć jak najlepszy efekt i funkcjonalność w niewielkiej, ekonomicznej formie kominka przeznaczonego do aktualnych pomieszczeń mieszkalnych.

Przyświeca nam idea połączenia dawnych walorów pieców kaflowych, które akumulowały i oddawały ciepło przez promieniowanie, w nowoczesnej formie, przy zastosowaniu współczesnych, dobrych i godnych zaufania rozwiązań technologicznych jak i rzetelnej, rzemieślniczej, ręcznie wykonywanej pracy.

Kominek ciepły Zabierzówkominki_cieple_plyty szamotoweBudowę nowoczesnego kominka zaczynamy od rozrysowania kształtu i wymiarów bryły kominka. Następny etap to dokładna izolacja ścian w wewnętrznym obrysie obudowy. W wersjach podstawowych instalujemy również na wkładach moduły, lub kręgi akumulacyjne.

Kategorycznie nie zalecamy i nie stosujemy do budowy kominków wełny kominkowej. Temperatura wewnątrz zabudowy w zależności od intensywności palenia, może dojść do 400° C, w takiej temperaturze wełna traci w 100% właściwości izolacyjne.

Do budowy kominków, wykorzystujemy TERMO płyty akumulacyjne, przewodzące ciepło własnej produkcji. Tak wybudowany kominek nagrzewa się i oddaje ciepło całą swoją powierzchnią.

 

Udostępnij

Bogusław Kurdziel

About Bogusław Kurdziel

Firma – Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ
Szef merytoryczny firmy Grupa owo.pl. Firma zajmuje się głównie produkcją materiałów do budowy nowoczesnych kominków ciepłych akumulacyjnych. Firma posiada również, dział usługowy świadczący usługi budowy kominków i pieców do pizzy