Kominki szamotowe


Dla kogo są i jak działają kominki szamotowe

Kominki szamotowe, popularnie nazywamy kominki zbudowane w technologii ciepłe kominki. Do budowy kominków szamotowych służą TERMO płyty AkuPlate. Płyty dostępne są w standardowych pięciu rozmiarach. Pozwala to na uniknięcie docinania płyt.

Główny profil działalności naszej firmy, to produkcja materiałów do budowy nowoczesnych kominków szamotowych i kominków magnezytowych. Oferujemy w atrakcyjnych cenach kompleksowy system materiałów do budowy nowoczesnych kominków szamotowych. Zobacz: materiały do budowy kominków

Kominki szamotowe z TERMO płyt AkuPlate

Kominki szamotowe, to aktualnie najczęściej wybierane kominki, szczególnie do nowych dobrze izolowanych budynków. Technologia budowy kominków szamotowych z TERMO płyt AkuPlate, jest intuicyjna i nie wymaga od wykonawcy tajemnej wiedzy.

Zalet kominków szamotowych jest bardzo dużo. Do budowy takich kominków nie stosuje się wełny kominkowej. Kominek szamotowy, nie powoduje efektu okresowego przegrzewania pomieszczeń. Magazynuje energię cieplną i oddaje ja do otoczenia w zdrowej formie, przez promieniowanie. Ogrzewanie kominkiem szamotowym, z TERMO płyt AkuPlate w zdecydowany sposób ogranicza mielenie kurzu i alergenów.

Jest to niezwykle ważne dla alergików i dla zachowania czystości ścian.

Płyty szamotowe AkuPlate - zobacz

Działanie kominka ciepłego szamotowego

Kominek szamotowy w swoim działaniu, przypomina dawniejsze piece kaflowe. Zdecydowanie jednak jego funkcjonowanie jest sprawniejsze i wydajniejsze. Z kominka szamotowego można rozprowadzić ciepłe powietrze do innych pomieszczeń. Do budowy takich kominków, stosuje się wkłady kominkowe, które zapewniają widok ognia.

Różne zestawy akumulacyjne i wymienniki ciepła, instalowane wewnątrz zabudowy kominków szamotowych, drastycznie podnoszą wydajność i funkcjonowanie.

Energia cieplna zgromadzona w masie zabudowy i opcjonalnie w zestawach akumulacyjnych, oddawana jest przez kilka lub kilkanaście godzin, wyrównując temperaturę otoczenia, minimalizując załadunki drewna.

Nowoczesne szamotowe obudowy kominkowe, to nowoczesność, ekonomia i styl.

Wkłady kominkowe UNICO z zestawami akumulacyjnymi szamotowymi

 

Udostępnij

Bogusław Kurdziel

About Bogusław Kurdziel

Firma – Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ
Szef merytoryczny firmy Grupa owo.pl. Firma zajmuje się głównie produkcją materiałów do budowy nowoczesnych kominków ciepłych akumulacyjnych. Firma posiada również, dział usługowy świadczący usługi budowy kominków i pieców do pizzy