UNICO kominki ciepłe realizacje


UNICO kominki ciepłe realizacje kompleksowe

TERMO akumulacyjne nadstawki UNICO - MOD2 instalowane w nowoczesnych ciepłych zabudowach kominkówO nowoczesności kominka decydują materiały użyte do jego budowy jako całości (obudowa) i serce kominka czyli nowoczesny wkład kominkowy. Aktualnie kominki ciepłe w nowoczesnej formie to najczęściej wybierane kominki. Szczególnie do nowych i wyremontowanych budynków, gdyż tam wymagane jest stopniowe i równomierne oddawanie ciepła. Kominki wykonane z TERMO płyt akumulacyjnych, lub kafli, nazywamy potocznie kominki ciepłe. Ogrzewanie kominkiem nie może być zbyt intensywne, bo każdy przedmiot potrzebuje czasu na podniesienie swojej ciepłoty – nadmiar energii (mocy) po prostu odrzuci. Objawia się to przegrzewaniem pomieszczeń z kominkiem i stratami przez wentylację i ściany (straty podlegają tym samym prawom – różnica temperatur). Ciepła akumulacyjna ceramiczna zabudowa kominka wykonana z TERMO płyt powoduje zmianę charakteru ogrzewania w czasie. Oprócz większych możliwości polepszenia sprawności kominka, ciepło dostarczane jest łagodnie i dłużej – większa jego ilość ma szansę pozostać z nami w domu.

Budowa nowoczesnego kominka UNICO

Budowę nowoczesnego kominka UNICO zaczynamy od rozrysowania kształtu i wymiarów bryły kominka. Następny etap to dokładna izolacja ścian w wewnętrznym obrysie obudowy. W wersjach podstawowych instalujemy również na wkładach kominkowych moduły, lub kręgi akumulacyjne. Do budowy finalnej bryły kominka, wykorzystujemy TERMO płyty akumulacyjne, przewodzące i akumulujące ciepło. Tak wybudowany kominek nagrzewa się i oddaje ciepło całą swoją powierzchnią.
Kominek ciepły Zabierzów Kominki ciepłe akumulacyjne BOHUSZ kominki_cieple_plyty szamotowe
Do budowy ciepłych nowoczesnych kominków UNICO z szybą boczną (kominki narożne), zalecamy stosować prawidłowo wykonane nadproża systemowe, lub wykonywane indywidualnie pod konkretną realizację budowy nowoczesnego kominka. Takie rozwiązania gwarantują, stabilność konstrukcji całego kominka.
Prawidłowo wykonane nadproże nad wkładem kominkowym z szybą boczną kominek_cieply_nadproze kominki_cieple_uslugi
TERMO ażury do zawieszenia na wkładach kominkowych ceramiczne_moduly_akumix_2 kominki_akumulacja_ciepla Akumulacja ciepła - TERMO akumulacyjne nadstawki UNICO Odbiór ciepła z środkowego strumienia spalin - wymienniki serii BONUS kregi_akumix_dragon_napis Wkłady kominkowe UNICO z nadstawkami akumulacyjnymi AkuMix

Udostępnij

Bogusław Kurdziel

About Bogusław Kurdziel

Firma – Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ
Szef merytoryczny firmy Grupa owo.pl. Firma zajmuje się głównie produkcją materiałów do budowy nowoczesnych kominków ciepłych akumulacyjnych. Firma posiada również, dział usługowy świadczący usługi budowy kominków i pieców do pizzy