Nowe wymienniki ciepła do kominków


Wymienniki ciepła do kominków BONUS 4

BONUS 4 - wymiennik ciepła do komminkaDoskonale znana w branży kominkowej i wśród użytkowników kominków seria stalowych wymienników BONUS, wzbogaciła się o nowy model wymiennika BONUS 4. Wymienniki ciepła BONUS, różnią się ilością i średnicami poprzecznych rur i radiatorów, odbierających ciepło z środkowego strumienia spalin. Jedynie odbiór ciepła z środkowego strumienia spalin poprzez wymienniki rurowe i radiatory stalowe, gwarantuje skuteczność wymienników jako całości.

 

Wymienniki ciepła BONUS 4

Stalowy wymiennik ciepła BONUS 4
Cztery poprzeczne wymienniki rurowe Φ 2 cale. Istotnym elementem w konstrukcji wymienników BONUS, brak możliwości ominięcia przez gorące spaliny powierzchni wymiany ciepła. Dla końcowych użytkowników istotnym również faktem jest, że wymienniki serii BONUS nie zakłócają ciągu kominowego. Wymienniki BONUS 4 dostępne są z króćcami Φ 180 i 200 mm.
Sklep internetowy: wymienniki ciepła BONUS 4

Producent materiałów do budowy kominków
Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ
Salon Partnerski UNICO mapa dojazdu
ul. Krakowska 32 A, 32-065 Krzeszowice
Kominki kontakt 602 259 809 | 690 310 739
Obsługa klientów: pon. – czw. 9:30 do 17:30
piątek 9:30 do 15:00 (inne terminy – 602259809)
Sklepy internetowe

Wymienniki ciepła do kominków to urządzenia i zestawy cieplne przeznaczone do zabudowania na wylocie gorących spalin z wkładu kominkowego, w celu wykorzystania energii cieplnej zawartej w gazach (spalinach) wylotowych. Jest to dodatkowe źródło ciepła, które nie wymaga zużycia dodatkowej ilości drewna, bo wykorzystuje ciepło spalin uchodzących do komina, które zostałoby zmarnowane. Z względu na to, że wymienniki są następnie zabudowane obudową kominkową i niemożliwa jest ocena szczelności, powinny być w szczelnych płaszczach stalowych. Płaszcz stalowy gwarantuje szczelność i długoletnie bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie takich układów. wymienniki BONUS
Podłączenie, obojętnie jakiego wkładu kominkowego bezpośrednio do komina, generuje straty ciepła, gdyż część ciepła uzyskanego z UNICO Dragon 2 B z wymiennikiem BONUS 1spalania drewna uchodzi do komina. To jest fakt z którym każdy się zgodzi. Problem strat narasta, gdy decydujemy się na zakup wkładu kominkowego typu „spalarka drewna” bez zainstalowanych fabrycznie wymienników ciepła umiejscowionych w czopuchu … Dochodzi jeszcze duże prawdopodobieństwo, zniszczenia komina wysokimi temperaturami spalin. Zabiegi typu, ograniczanie ilości powietrza do spalania, generują również straty. Drewno w niskich temperaturach, z ograniczaną ilością powietrza, spala się niekompletnie i większość gazów które powinny się spalić uchodzą do komina.

Udostępnij

Bogusław Kurdziel

About Bogusław Kurdziel

Firma – Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ
Szef merytoryczny firmy Grupa owo.pl. Firma zajmuje się głównie produkcją materiałów do budowy nowoczesnych kominków ciepłych akumulacyjnych. Firma posiada również, dział usługowy świadczący usługi budowy kominków i pieców do pizzy