Nowoczesny kominek w salonie


Nowoczesny kominek w salonie – poradnik kominkowy.

Najnowsza generacja Polskich wkładów kominkowych UNICO mających na wyposażeniu unikalny system podwójnego spalania (dopalania spalin) stają się idealnymi produktami. Nowoczesne wkłady w ciepłej akumulacyjnej obudowie, wkomponują się do każdego salonu. Pozwala to nam na dopasowanie kominka do każdego wnętrza.

Nowoczesny kominek w salonie

Kominki w salonie – usługi kompleksowe

Nowoczesny kominek w salonie i wspaniała panorama ognia czynią z naszych produktów idealny dodatek do Twojego wnętrza. Oferujemy, obudowy kominkowe nowoczesne, portalowe i obudowy kominkowe narożne.

Nasza firma i firmy kominkowe ściśle z nami współpracujące, oferujemy Państwu kompleksowe usługi budowy nowoczesnych kominków ciepłych z materiałów konstrukcyjnych (TERMO płyty), produkcji naszej firmy.

Nowoczesny kominek ceglany w salonieOferujemy kominki w technologi nowoczesne ciepłe kominki, bez użycia wełny kominkowej.

Przeczytaj również artykuł: Kominek w ciepłej obudowie

Budujemy kominki kompleksowo w dowolnych kształtach i z dowolnym wykończeniem zewnętrznym, na wkładach kominkowych UNICO lub ceramicznych paleniskach kominkowych zduńskich. Szczególna uwagę przywiązujemy do właściwie dobranego energooszczędnego wkładu kominkowego, który również zapewni podczas palenia widok ognia za sterylnie czystą szybą.

Zobacz lokalizację firm kominkowych, z którymi ściśle współpracujemy.

 

Akumulacja w nowoczesnych kominkach

Opcjonalnie instalujemy dodatkowe systemy (wymienniki) odzysku i akumulacji ciepła z spalin, własnej produkcji.

Nowoczesne kominki narożne z akumulacją ciepłaKominki szamotowe w nowoczesnych salonachAktualnie najpopularniejszymi materiałami akumulacyjnymi są TERMO moduły i kręgi ceramiczne, instalowane na wkładach kominkowych. Odbierają i magazynują ciepło z rury dymowej i korpusu wkładu kominkowego. Takie rozwiązania doskonale optymalizują bilans cieplny budynku.

Instalacja tych rozwiązań akumulacyjnych polega na układaniu ich na wkładzie kominkowym wzdłuż rury dymowej. Tylko takie rozwiązania gwarantują bezpieczeństwo użytkowania ze względu na sposób zabudowy – szczelność ciągu spalinowego zapewnia stalowa rura, a materiał ceramiczny nie jest narażony na bezpośrednie działanie wilgotnych i agresywnych chemicznie gazów.

 

Należy również pamiętać, że o nowoczesności Twojego kominka w salonie, decydują materiały użyte do jego budowy. Decydująca rolę odgrywa również wybrany wkład kominkowy.

Niestety nie da się wybudować nowoczesnego kominka z materiałów marnej jakości i nie dostosowanych do pracy w wysokich temperaturach.

Kategorycznie odradzamy budowę kominka z użyciem wełny kominkowej i płyt kartonowo gipsowych

cennik_pionowy_dwustronny

Udostępnij

Bogusław Kurdziel

About Bogusław Kurdziel

Firma – Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ
Szef merytoryczny firmy Grupa owo.pl. Firma zajmuje się głównie produkcją materiałów do budowy nowoczesnych kominków ciepłych akumulacyjnych. Firma posiada również, dział usługowy świadczący usługi budowy kominków i pieców do pizzy