Piece, kominki kaflowe


Piece, kominki kaflowe – informacje

Tak jak wspomniałem w poprzednim artykule (zobacz) prawidłowo wykonany piec, lub kominek kaflowy, spełnia funkcję kominka akumulacyjnego. Podczas planowania budowy swojego kominka, należy jednak rozważyć kilka kwestii.

Jedną z podstawowych, to palenisko, czyli popularnie nazywany wkład kominkowy.

  • palenisko z duża sprawnością. Palenisko takie wypuszcza spaliny z niska temperaturą i małą ilością energii cieplnej. Krótko mówiac, konstrukcja paleniska i czopucha, umożliwia skuteczny odbiór ciepła i do komina puszcza spaliny na. do 170º – 250º C. w takim przypadku powinniśmy się skupić, jedynie na magazynowaniu ciepła, zawartego w powietrzu ogrzanym przez korpus wkładu i rury dymowe. Takie rozwiązania, są najbardziej optymalne i bezpieczne w użytkowaniu. Jednak ceny wysoko sprawnych wkładów, do tego typu realizacji, zaczynają się od 4 000 zł wzwyż.
  • specjalne palenisko, wytwarzające spaliny o dużej temperaturze (powyżej 400º C) i z dużą ilością energii cieplnej. Tego typu paleniska (wkłady kominkowe) przeznaczone są do współpracy z akumulacyjnymi wymiennikami ciepła. Z reguły instalacje tego typu systemów, wymaga sporo miejsca. Jeżeli chodzi o akumulacyjne wymienniki ciepła, nasza firma zaleca stosowanie wymienników w płaszczach stalowych.

Techniki budowania pieców i kominków z kafli, szczególnie w ostatnich paru latach zostały  udoskonalane i dopracowywane. Osiągają optymalny efekt i funkcjonalność w niewielkiej, ekonomicznej formie pieca i kominka kaflowego.

Piece, kominki kaflowe –  usługi

Bazą naszych pieców kaflowych oraz kominków kaflowych jest kilkunastoletnie doświadczenie i ciągle pogłębiana wiedza w budowie pieców i kominków z kafli, które pozwoliły wypracować nasze, bardzo indywidualne i sprawdzone już rozwiązania.Wykonujemy dowolne kształty kominków kaflowych.

[metaslider id=9376]

Udostępnij

Bogusław Kurdziel

About Bogusław Kurdziel

Firma – Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ
Szef merytoryczny firmy Grupa owo.pl. Firma zajmuje się głównie produkcją materiałów do budowy nowoczesnych kominków ciepłych akumulacyjnych. Firma posiada również, dział usługowy świadczący usługi budowy kominków i pieców do pizzy