Płyty kominkowe – budowa kominków


Płyty kominkowe informacje

Płyty kominkowe, czyli materiał konstrukcyjny do budowy kominków. Możemy JE podzielić na dwa rodzaje:

  • TERMO płyty akumulacyjne AkuPlate (szamotowe i magnezytowe) służące do budowy nowoczesnych kominków ciepłych
  • Kominkowe płyty izolacyjne, wykorzystywane głównie do izolacji ściany i sufitu w wewnętrznym obrysie obudowy kominka

Izolacyjne płyty kominkowe, są również wykorzystywanie do budowania obudowy wkładów kominkowych z płaszczem wodnym. Płyty kominkowe izolacyjne, mają również zastosowanie w budowaniu i izolowaniu kanałów dystrybucji gorącego powietrza.

Również w wersjach oszczędnościowych, wykorzystywane są do obudowania powietrznych wkładów kominkowych. Powstaje wtedy kominek zimny, działający na zasadzie “farelki” czyli dmuchający ciepłym powietrzem.

 

Płyty kominkowe AkuPlate do budowy kominków ciepłychTERMO płyty akumulacyjne TPS i TPM, służą do budowy nowoczesnych kominków ciepłych i kominków akumulacyjnych. Kominki takie nagrzewają się cała swoją powierzchnia. Przypominają w działaniu piece i kominki kaflowe.

Należy również podkreślić, duże możliwości akumulacji ciepła kominków wybudowanych z TERMO płyt akumulacyjnych TPS i TPM.

Dzięki akumulacji ciepła, prawidłowo wykonany kominek ciepły z TERMO płyt AkuPlate, nie wymaga częstych i dużych załadunków drewna. Oszczędza paliwo i czas użytkownika.

Energia zgromadzona w masie zabudowy i opcjonalnie w masach akumulacyjnych, oddawana jest przez kilka lub kilkanaście godzin, wyrównując temperaturę otoczenia, minimalizując załadunki, czy zapotrzebowanie na moc cieplną budynku mieszkalnego.

Udostępnij

Bogusław Kurdziel

About Bogusław Kurdziel

Firma – Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ
Szef merytoryczny firmy Grupa owo.pl. Firma zajmuje się głównie produkcją materiałów do budowy nowoczesnych kominków ciepłych akumulacyjnych. Firma posiada również, dział usługowy świadczący usługi budowy kominków i pieców do pizzy