Płyty szamotowe cena


Płyty szamotowe do budowy kominka

Płyty szamotowe cena.

W tym artykule postaram się wyjaśnić od czego zależą ceny płyt akumulacyjnych do budowy kominków.
Tradycyjne wyroby szamotowe (wypalane) nie charakteryzują się dobrymi właściwościami przewodności i pojemności energii cieplnej, szczególnie w zakresach temperatur uzyskiwanych w kominkach.

Jeżeli myślimy poważnie o akumulacji, to musimy zastosować materiały ściśle produkowane i przeznaczone do zastosowań w kominkach. W niskich temperaturach, działają praktycznie jako izolator.

 

Termo płyty akumulacyjne TPS i TPM, produkowane są na bazie kruszyw ceramicznych ogniotrwałych i cementów odpornych na działanie wysokich temperatur GÓRKAL 40 | 50 | 70. Dobór kruszyw i rodzaju cementu Górkal, związany jest z przyszłym zastosowaniem TERMO płyt AkuPlate.

Jeżeli chodzi o zastosowanie płyt do budowy kominków, interesuje na wysoka przewodność w zakresie temperatury do 400º C. Wysoka przewodność zależna jest głównie od zastosowanego kruszywa i kliku dodatków poprawiających parametry płyt.

Bardzo istotnym również czynnikiem, jest gęstość płyt TPS i TPM. Gęstość w produktach akumulacyjnych naszej firmy dobrana jest optymalnie bo niestety im bardziej zwarte wyroby, tym większa jest szybkości z jaką oddają one ciepło. Z względu na zastosowanie naszych TERMO wyrobów do kominków (zabudowy i akumulacja), przyjęliśmy na podstawie doświadczeń, że gęstość maksymalna 3,2 g/cm3 jest optymalna.

Płyty szamotowe cena z czego wynika

Płyty szamotowe i magnezytoweCeny płyt szamotowych i magnezytowych wynikają bezpośrednio od jakości zastosowanych kruszyw ogniotrwałych i cementów Górkal.

Istotny jest reżim produkcyjny powtarzalności składu proporcje właściwy dobór składników.

  • właściwe spoiwo czyli cement GÓRKAL 40/50/70/80, w zależności od zastosowania wyrobów
  • kruszywo „współgrające” współpracujące z spoiwem,
  • dodatki uszlachetniające mikrokruszywa, itp.
  • ograniczona ilość wody

Zastosowanie wysokiej jakości kruszyw ogniotrwałych, generuje wyższą cenę.

Nasza firma produkuje TERMO płyty szamotowe i magnezytowe z najlepszej jakości kruszyw. Efektem tego jest wyrób o bardzo dobrych właściwościach.

Zobacz cennik płyt szamotowych: TERMO płyty AkuPlate

Udostępnij

Bogusław Kurdziel

About Bogusław Kurdziel

Firma – Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ
Szef merytoryczny firmy Grupa owo.pl. Firma zajmuje się głównie produkcją materiałów do budowy nowoczesnych kominków ciepłych akumulacyjnych. Firma posiada również, dział usługowy świadczący usługi budowy kominków i pieców do pizzy