Radiatory, radiator kominkowy Płetwa


Radiator kominkowy PŁETWA

Radiatory do kominków PŁETWANa bazie zdobytych doświadczeń wykonawczych, możemy śmiało stwierdzić, że popularne radiatory do kominków, te z naspawanymi blaszkami na zewnątrz rury, praktycznie nic nie dają. Również wszelkiego typu radiatory przykręcane na rurę spalinową, poprawiają jedynie samopoczucie klienta, że ma produkt który pozwoli mu odzyskać ciepło z spalin. Aby odzysk energii cieplnej z spalin był skuteczny, musi następować z środkowego strumienia spalin, jak największą powierzchnią. Spaliny dymowe zawsze mają największą temperaturę w swoim środkowym strumieniu. Nasza firma produkuje proste i skuteczne radiatory (wymienniki) PŁETWA do kominków na bazie systemowych rur dymowych. Rura dymowa zostaje przecięta i blachy wpuszczone są do wewnątrz, następnie spawane, spawem ciągłym.

Podsumowanie: radiator kominkowy ma sensy, gdy jego budowa umożliwia odbiór (wymianę ciepła) z środkowego strumienia spalin.

Zobacz więcej: stalowe wymienniki (radiatory) do kominków BONUS

Radiator do kominka PŁETWA
unico_dragon_jez_1

Radiatory z serii PŁETWA, mają również szerokie zastosowanie w instalowanych na wkładach kominkowych nastawek (modułów) akumulacyjnych “owal”. Radiator płetwa zamontowany zamiast rury dymowej, odbiera skutecznie ciepło z spalin i przekazuje je do masy akumulacyjnej w postaci TERMO modułów serii “fala”. Tak naprawdę odzyskujemy ciepło, które i tak byłoby zmarnowane, gdyż zostało by wypuszczone kominek do atmosfery.

Sklep internetowy: radiatory PŁETWA
Zobacz również: TERMO moduły “owal”

ceramiczne_moduly_akumix_2

 

Udostępnij

Bogusław Kurdziel

About Bogusław Kurdziel

Firma – Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ
Szef merytoryczny firmy Grupa owo.pl. Firma zajmuje się głównie produkcją materiałów do budowy nowoczesnych kominków ciepłych akumulacyjnych. Firma posiada również, dział usługowy świadczący usługi budowy kominków i pieców do pizzy