Zasady grillowania


Grill ogrodowy serii oWo

 

Zasady grillowania – sezon otwarty

Zazwyczaj potrawy grillujemy dość krótko, dzięki czemu nie tracą wartości odżywczych, pozostają kruche, smakowicie chrupiące i aromatyczne. Najwspanialsze jest to, że ich przyrządzanie nie wymaga wielkich umiejętności kulinarnych.

Unoszący się w powietrzu zapach grillowanych potraw odpręża i kusi podniebienia. Spragnieni smaków z grilla nie odmówimy sobie soczystej karkówki, rozpływających się w ustach skrzydełek z kurczaka czy grillowanych warzyw.

Oryginalność, prostota i łatwość przygotowania to coś, co w grillu lubimy najbardziej! Choć, kiełbaska z grilla, karkówka i kaszanka są podstawą polskiego grillowania coraz częściej sięgamy po grillowane ryby, warzywa i owoce.

Eksperymentowanie w grillowaniu jak najbardziej wskazane !

Zasady grillowania:

  • Zawsze myj starannie ruszt.
  • Stosuj tylko specjalny brykiet z węgla drzewnego.
  • Kupuj zawsze wyłącznie świeże mięso.
  • Nie piecz jedzenia z puszek i mrożonek.
  • Używaj dużo różnych ziół.
  • Tłuste potrawy kładź na tackach do grillowania.
  • Zastąp pieczywo warzywami.

Dodatkowy aromat potraw można uzyskać, dodając do paleniska owoce jałowca, łupiny orzecha włoskiego lub kawałki drewna owocowego, np. wiśni.

Za najlepsze uchodzą grille masywne wykonane z blachy 3 mm i paleniskiem akumulującym ciepło. Są bardziej stabilne niż inne grille przenośne, a materiał, z jakiego je wykonano, zapewnia równomierne oddawanie ciepła przez długi czas.

Dlatego cenią je wytrawni grillowi kucharze.

Istotną sprawą jest możliwość przeniesienia grilla w miejsce, które w zależności np. od warunków pogodowych, będzie najbardziej korzystne do grillowania. Grill należy ustawić tak, aby był „pod ręką”, ale nie zakłócał towarzyskiego spotkania dymem i gorącem. Dobrze ustawić grill w miejscu osłoniętym od wiatru, wtedy ogień nie będzie stale gasł, a dym nie „uwędzi” gości.

Udostępnij

Bogusław Kurdziel

About Bogusław Kurdziel

Firma – Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ
Szef merytoryczny firmy Grupa owo.pl. Firma zajmuje się głównie produkcją materiałów do budowy nowoczesnych kominków ciepłych akumulacyjnych. Firma posiada również, dział usługowy świadczący usługi budowy kominków i pieców do pizzy