Kominki Kraków – usługi wykonawcze

Budujemy nowoczesne kominki z TERMO płyt lub kafli kominkowych – kominki ciepłe

kominek_banerNowoczesne kominki ciepłe i kominki kaflowe, jakie buduje nasza firma, ogrzewają też drogą emisji (promieniowania), a nie tylko konwekcji (nadmuchu), nie powodują więc nadmiernego ruchu powietrza, co w konsekwencji nie prowadzi do wzniecania i przypalania kurzu, pyłków i innych alergenów. Co szczególnie ważne jest dla alergików i czystości ścian.
Nie budujemy kominków w starej technologii z wełny i płyt kartonowo gipsowych.
Nie budujemy kominków na wkładach kominkowych, typu spalarka drewna, czyli skręcanych, bez wyłożenia paleniska ceramiką i bez właściwie rozwiązanego rozdziału powietrza w palenisku.

unico_dragon_xGłówny rejon działalności usługowej naszej firmy to Kraków, obszar województwa małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Siedziba firmy to miasto Krzeszowice, położone ok. 15 km od Krakowa w stronę Katowic (salony kominkowe – kontakt). Budujemy wyłącznie kominki nowoczesne, w różnych stylach i z dowolnym wykończeniem zewnętrznym. Kominki budujemy w technologii ciepłe akumulacyjne zabudowy i kominki kaflowe. W swoich realizacja stosujemy wyłącznie ceramiczne wkłady kominkowe CUMUS wkłady kominkowe UNICO. Dodatkowo w budowanych kominkach instalujemy naszej produkcji systemy akumulacji i odzysku ciepła z spalin, montowane na wkładach kominkowych i jako praktycznie osobne urządzenia grzewcze instalowane obok wkładów kominkowych  IMPET 2 i HOPPER ↓↑

Zintegrowane i kompleksowe systemy ogrzewania kominkiem

hopper_nadstawka_zasypowa_1 Wymiennik akumulacyjny HOPPER cumus_napis Wymiennik Bonus 1 Akumulacyjne nadstawki UNICO
Oferujemy zintegrowane, kompleksowe systemy ogrzewania kominkiem. Wysokosprawny wkład kominkowy, plus nowoczesna zabudowa w dowolnym kształcie i opcjonalnie wymienniki ciepła. Systemy takie umożliwiają tanie ogrzewanie – dogrzewanie, ekologiczne i ekonomiczne, z jednocześnie dostatecznie dużą mocą grzewczą i możliwością akumulacji ciepła. Stosowane nowoczesne paleniska UNICO, wraz z zintegrowanymi wymiennikami akumulacyjnymi, są bardzo efektywne nawet przy niskiej dawce paliwa. Oferujemy kilka typów przygotowanych do bezpośredniej, szybkiej realizacji w Państwa domu.

kominek_cieply_bohusz kominek_kaflowy_bohusz kominki_cieple_bohusz kominki_cieple_bohusz_2

modul_fala_1dragon_nadstawka_1wymiennik_impet_1termo_wyroby_szamotowe
systemy akumulacji ciepłakominki BOHUSZ

bKominki BUHUSZ - realizacjekominek_cieply_nadproze

kominek_bohusz_bocznyNowoczesne kominki ciepłe akumulacyjne jakie buduje nasza firma i firmy z nami współpracujące, ogrzewają też drogą emisji (promieniowania), a nie tylko konwekcji, nie powodują nadmiernego ruchu powietrza, co w konsekwencji nie prowadzi do wzniecania kurzu, pyłków i innych alergenów. Co szczególnie ważne jest dla alergików. Preferowane przez Nas kompleksowe rozwiązania budowy nowoczesnych kominków, z zastosowaniem materiałów odpornych na wysokie temperatury, zapewniają zarówno bezpieczeństwo jak i komfort korzystania z kominka.

Nasz firma i firmy kominkowe z nami współpracujące, zwracamy główną uwagę na walory wizualne palącego się drewna i efekt grzewczy kominka. Wygląd zewnętrzny budowanych przez nas kominków może być praktycznie dowolny i też jest dla nas niezwykle istotny, ale traktujemy to jako „kosmetykę”.

Nie budujemy kominku w starej, niesprawdzającej się w użytkowaniu, technologii z wełny i płyt kartonowo gipsowych. Zdjęcia poniżej przedstawiają wnętrze kominka z wełny po 2-3 latach użytkowania.