Kominki Kraków – usługi wykonawcze

Budujemy nowoczesne kominki z TERMO płyt lub kafli kominkowych – kominki ciepłe

Oferujemy kompleksowe wykonawstwo nowoczesnych kominków, w różnych stylach, wyłącznie z najnowszych materiałów dostosowanych do pracy w wysokich temperaturach. Małopolska  obsługa klientów

Wkład kominkowy UNICO Dragon - podczas paleniaKominki budujemy kompleksowo w dowolnych kształtach i z dowolnym wykończeniem zewnętrznym,  na wkładach kominkowych UNICO lub ceramicznych paleniskach kominkowych CPK Cumus własnej produkcji. Szczególna uwagę przywiązujemy do właściwie dobranego energooszczędnego wkładu kominkowego, który również zapewni podczas palenia widok ognia za sterylnie czystą szybą. Opcjonalnie instalujemy własnej produkcji, dodatkowe systemy (wymienniki) odzysku i akumulacji ciepła z spalin, szczególnie zalecane w nowych i remontowanych budynkach.

W naszym firmowym salonie i salonach kominkowych naszych Partnerów, przygotowaliśmy specjalną ekspozycję, która prezentuje pełną gamę oferowanych i produkowanych przez nas materiałów i produktów. Ułatwi to Państwu dokonanie właściwego wyboru wkładu kominkowego i technologii wykonania zabudowy kominka.
Na szczególną uwagę zasługują również, produkowane przez naszą firmę profesjonalne piece NAWÓJ do wypieku chleba ⇒ pizzy i grillowania.

wkłady kominkowe UNICO | wymienniki ciepła | kominki ⇒ materiały systemowe | piece chlebowe i do pizzy

Budujemy nowoczesne kominki | Grupa owo.pl kominki BOHUSZ
Salon Partnerski UNICO mapa dojazdu | ul. Krakowska 32 A, 32-065 Krzeszowice
Ustalenia techniczne | 602 259 809 | 690 310 739 | biuro@owo.pl
Obsługa klientów: 9:30 do 17:30 w dni robocze | inne terminy uzgodnienia telefoniczne


Producent wkładów kominkowych UNICO
ul. Wrocławska 2a, 58-211 Uciechów | czynny: od 8:00 do 17: 00 | tel. 48 74 831 00 50
Salon wystawowy firmy UNIROL, producenta wkładów kominkowych UNICO, wymienników ciepła i dystrybutora materiałów do budowy nowoczesnych kominków w technologii ciepłe akumulacyjne kominki.


Ogólnopolska sprzedaż wysyłkowa. Zaopatrzenie firm kominkowych, zduńskich i klientów indywidualnych.


Usługi – nasze priorytety i atuty

walory wizualne palącego się drewna
ograniczenie do minimum strat kominowych
umiarkowana, wydłużona w czasie emisja ciepła
ogrzewanie drogą promieniowania, a nie wyłącznie nadmuchem, co w konsekwencji skutecznie ogranicza wzniecanie kurzu, pyłków i innych alergenów.
Grupa owo.pl – nowoczesne kominki
32-065 Krzeszowice, ul. Krakowska 32 A
obsługa klientów: 9:30 – 17:30 (mapa dojazdu)
inne terminy ustalane telefonicznie: 602 259 809

Aktualne technologie budowy i remontów budynków, plus często stosowane ogrzewanie podłogowe, dyskwalifikują budowę kominków „zimnych” z materiałów izolacyjnych. Rozpalając w takim kominku dodajemy nagle do budynku ogromne ilości energii cieplnej, co w konsekwencji prowadzi do przegrzania i tym samym uniemożliwia dalsze palenie.
Nasza firma i firmy z nami współpracujące, budujemy kompleksowo kominki w technologii ciepłe zabudowy z TERMO płyt kominkowych, lub kafli. Tak budowane kominki charakteryzują się duża bezwładnością ciepła, gwarantując umiarkowaną, ale długotrwałą i równomierną moc grzewczą.

Należy pamiętać że o nowoczesności kominka wyłącznie decydują materiały użyte do jego budowy jako całości (obudowa) i serce kominka czyli nowoczesny wkład kominkowy. Kominki wykonane z nowoczesnych materiałów mogą mieć dowolny kształt i wykończenie zewnętrzne ⇒ materiały do budowy kominków

Salon kominkowy – nowoczesne kominki ciepłe

unico_dragon_xGłówny rejon działalności usługowej naszej firmy to Kraków, obszar województwa małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Siedziba firmy to miasto Krzeszowice, położone ok. 15 km od Krakowa w stronę Katowic (salony kominkowe – kontakt). Budujemy wyłącznie kominki nowoczesne, w różnych stylach i z dowolnym wykończeniem zewnętrznym. Kominki budujemy w technologii ciepłe akumulacyjne zabudowy i kominki kaflowe. W swoich realizacja stosujemy wyłącznie ceramiczne wkłady kominkowe CUMUS wkłady kominkowe UNICO. Dodatkowo w budowanych kominkach instalujemy naszej produkcji systemy akumulacji i odzysku ciepła z spalin, montowane na wkładach kominkowych i jako praktycznie osobne urządzenia grzewcze instalowane obok wkładów kominkowych  IMPET 2 i HOPPER ↓↑

Zintegrowane i kompleksowe systemy ogrzewania kominkiem

hopper_nadstawka_zasypowa_1 Wymiennik akumulacyjny HOPPER Systemy akumulacji ciepła HOPPER Wymiennik Bonus 1 Akumulacyjne nadstawki UNICO
Oferujemy zintegrowane, kompleksowe systemy ogrzewania kominkiem. Wysokosprawny wkład kominkowy, plus nowoczesna zabudowa w dowolnym kształcie i opcjonalnie wymienniki ciepła. Systemy takie umożliwiają tanie ogrzewanie – dogrzewanie, ekologiczne i ekonomiczne, z jednocześnie dostatecznie dużą mocą grzewczą i możliwością akumulacji ciepła. Stosowane nowoczesne paleniska UNICO, wraz z zintegrowanymi wymiennikami akumulacyjnymi, są bardzo efektywne nawet przy niskiej dawce paliwa. Oferujemy kilka typów przygotowanych do bezpośredniej, szybkiej realizacji w Państwa domu.

kominek_cieply_bohusz kominek_kaflowy_bohusz kominki_cieple_bohusz kominki_cieple_bohusz_2

modul_fala_1dragon_nadstawka_1wymiennik_impet_1termo_wyroby_szamotowe
systemy akumulacji ciepłakominki BOHUSZ

bKominki BUHUSZ - realizacjekominek_cieply_nadproze

kominek_bohusz_bocznyNowoczesne kominki ciepłe akumulacyjne jakie buduje nasza firma i firmy z nami współpracujące, ogrzewają też drogą emisji (promieniowania), a nie tylko konwekcji, nie powodują nadmiernego ruchu powietrza, co w konsekwencji nie prowadzi do wzniecania kurzu, pyłków i innych alergenów. Co szczególnie ważne jest dla alergików. Preferowane przez Nas kompleksowe rozwiązania budowy nowoczesnych kominków, z zastosowaniem materiałów odpornych na wysokie temperatury, zapewniają zarówno bezpieczeństwo jak i komfort korzystania z kominka.

Nasz firma i firmy kominkowe z nami współpracujące, zwracamy główną uwagę na walory wizualne palącego się drewna i efekt grzewczy kominka. Wygląd zewnętrzny budowanych przez nas kominków może być praktycznie dowolny i też jest dla nas niezwykle istotny, ale traktujemy to jako „kosmetykę”.

Nie budujemy kominku w starej, niesprawdzającej się w użytkowaniu, technologii z wełny i płyt kartonowo gipsowych. Zdjęcia poniżej przedstawiają wnętrze kominka z wełny po 2-3 latach użytkowania.