Kominki Kraków – usługi wykonawcze

Oferujemy kompleksowe wykonawstwo nowoczesnych kominków, w różnych stylach i praktycznie dowolnym wykończeniem zewnętrznym, wyłącznie z najnowszych materiałów dostosowanych do pracy w wysokich temperaturach. Budujemy kominki ciepłe.
Małopolska  obsługa klientów
bulletNasza firma aktywnie uczestniczy w organizowaniu szkoleń instruktażowych dla firm i pracowników salonów kominkowych z branży kominkowej. Tematyka szkoleń, to: aktualne technologie i materiały do budowy kominków. Szkolenia organizowane co miesiąc …czytaj więcej

Wkład kominkowy UNICO Dragon - podczas paleniaSzczególna uwagę przywiązujemy do właściwie dobranego energooszczędnego wkładu kominkowego, który również zapewni podczas palenia widok ognia za sterylnie czystą szybą. Opcjonalnie instalujemy własnej produkcji, dodatkowe systemy (wymienniki) odzysku i akumulacji ciepła z spalin, szczególnie zalecane w nowych i remontowanych budynkach.

W naszym firmowym salonie i salonach kominkowych naszych Partnerów, przygotowaliśmy specjalną ekspozycję produktową, która prezentuje pełną gamę oferowanych i produkowanych przez nas materiałów i produktów. Ułatwi to Państwu dokonanie właściwego wyboru wkładu kominkowego i technologii wykonania zabudowy kominka.


Budujemy nowoczesne kominki | Grupa owo.pl kominki BOHUSZ
Salon Partnerski UNICO mapa dojazdu | ul. Krakowska 32 A, 32-065 Krzeszowice
Ustalenia techniczne | 602 259 809 | 690 310 739 | biuro@owo.pl
Obsługa klientów: 9:30 do 17:30 w dni robocze | inne terminy uzgodnienia telefoniczne


Producent wkładów kominkowych UNICO
ul. Wrocławska 2a, 58-211 Uciechów | czynny: od 8:00 do 17: 00 | tel. 48 74 831 00 50
Salon wystawowy firmy UNIROL, producenta wkładów kominkowych UNICO, wymienników ciepła i dystrybutora materiałów do budowy nowoczesnych kominków w technologii ciepłe akumulacyjne kominki.


Ogólnopolska sprzedaż wysyłkowa. Zaopatrzenie firm kominkowych, zduńskich i klientów indywidualnych.


Usługi – nasze priorytety i atuty

walory wizualne palącego się drewna
ograniczenie do minimum strat kominowych
umiarkowana, wydłużona w czasie emisja ciepła
ogrzewanie drogą promieniowania, a nie wyłącznie nadmuchem, co w konsekwencji skutecznie ogranicza wzniecanie kurzu, pyłków i innych alergenów.
Grupa owo.pl – nowoczesne kominki
32-065 Krzeszowice, ul. Krakowska 32 A
obsługa klientów: 9:30 – 17:30 (mapa dojazdu)
inne terminy ustalane telefonicznie: 602 259 809

Aktualne technologie budowy i remontów budynków, plus często stosowane ogrzewanie podłogowe, dyskwalifikują budowę kominków „zimnych” z materiałów izolacyjnych. Rozpalając w takim kominku dodajemy nagle do budynku ogromne ilości energii cieplnej, co w konsekwencji prowadzi do przegrzania i tym samym uniemożliwia dalsze palenie.
Nasza firma i firmy z nami współpracujące, budujemy kompleksowo kominki w technologii ciepłe zabudowy z TERMO płyt kominkowych, lub kafli. Tak budowane kominki charakteryzują się duża bezwładnością ciepła, gwarantując umiarkowaną, ale długotrwałą i równomierną moc grzewczą.

Należy pamiętać że o nowoczesności kominka wyłącznie decydują materiały użyte do jego budowy jako całości (obudowa) i serce kominka czyli nowoczesny wkład kominkowy. Kominki wykonane z nowoczesnych materiałów mogą mieć dowolny kształt i wykończenie zewnętrzne ⇒ materiały do budowy kominków

Salon kominkowy – nowoczesne kominki ciepłe

unico_dragon_xGłówny rejon działalności usługowej naszej firmy to Kraków, obszar województwa małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Siedziba firmy to miasto Krzeszowice, położone ok. 15 km od Krakowa w stronę Katowic (salony kominkowe – kontakt). Budujemy wyłącznie kominki nowoczesne, w różnych stylach i z dowolnym wykończeniem zewnętrznym. Kominki budujemy w technologii ciepłe akumulacyjne zabudowy i kominki kaflowe. W swoich realizacja stosujemy wyłącznie ceramiczne wkłady kominkowe CUMUS wkłady kominkowe UNICO. Dodatkowo w budowanych kominkach instalujemy naszej produkcji systemy akumulacji i odzysku ciepła z spalin, montowane na wkładach kominkowych i jako praktycznie osobne urządzenia grzewcze instalowane obok wkładów kominkowych  IMPET 2 i HOPPER ↓↑

Zintegrowane i kompleksowe systemy ogrzewania kominkiem

hopper_nadstawka_zasypowa_1 Wymiennik akumulacyjny HOPPER Systemy akumulacji ciepła HOPPER Wymiennik Bonus 1 Akumulacyjne nadstawki UNICO
Oferujemy zintegrowane, kompleksowe systemy ogrzewania kominkiem. Wysokosprawny wkład kominkowy, plus nowoczesna zabudowa w dowolnym kształcie i opcjonalnie wymienniki ciepła. Systemy takie umożliwiają tanie ogrzewanie – dogrzewanie, ekologiczne i ekonomiczne, z jednocześnie dostatecznie dużą mocą grzewczą i możliwością akumulacji ciepła. Stosowane nowoczesne paleniska UNICO, wraz z zintegrowanymi wymiennikami akumulacyjnymi, są bardzo efektywne nawet przy niskiej dawce paliwa. Oferujemy kilka typów przygotowanych do bezpośredniej, szybkiej realizacji w Państwa domu.

kominek_cieply_bohusz kominek_kaflowy_bohusz kominki_cieple_bohusz kominki_cieple_bohusz_2

modul_fala_1dragon_nadstawka_1wymiennik_impet_1termo_wyroby_szamotowe
systemy akumulacji ciepłakominki BOHUSZ

bKominki BUHUSZ - realizacjekominek_cieply_nadproze

kominek_bohusz_bocznyNowoczesne kominki ciepłe akumulacyjne jakie buduje nasza firma i firmy z nami współpracujące, ogrzewają też drogą emisji (promieniowania), a nie tylko konwekcji, nie powodują nadmiernego ruchu powietrza, co w konsekwencji nie prowadzi do wzniecania kurzu, pyłków i innych alergenów. Co szczególnie ważne jest dla alergików. Preferowane przez Nas kompleksowe rozwiązania budowy nowoczesnych kominków, z zastosowaniem materiałów odpornych na wysokie temperatury, zapewniają zarówno bezpieczeństwo jak i komfort korzystania z kominka.

Nasz firma i firmy kominkowe z nami współpracujące, zwracamy główną uwagę na walory wizualne palącego się drewna i efekt grzewczy kominka. Wygląd zewnętrzny budowanych przez nas kominków może być praktycznie dowolny i też jest dla nas niezwykle istotny, ale traktujemy to jako „kosmetykę”.

Nie budujemy kominku w starej, niesprawdzającej się w użytkowaniu, technologii z wełny i płyt kartonowo gipsowych. Zdjęcia poniżej przedstawiają wnętrze kominka z wełny po 2-3 latach użytkowania.