Kominki Kraków – usługi wykonawcze

Główny rejon działalności usługowej naszej firmy to Kraków, obszar województwa małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Siedziba firmy to miasto Krzeszowice, położone ok. 15 km od Krakowa w stronę Katowic. Budujemy wyłącznie kominki nowoczesne, w technologii ciepłe akumulacyjne zabudowy i kominki kaflowe. W swoich realizacja stosujemy wyłącznie wkłady kominkowe UNICO. Dodatkowo w budowanych kominkach instalujemy systemy akumulacji i odzysku ciepła z spalin, montowane na wkładach kominkowych i jako praktycznie osobne urządzenia grzewcze instalowane obok wkładów kominkowych. Systemy kanałowe odzysku i akumulacji ciepła z spalin IMPET wymienniki informacje

kominek_cieply_bohusz kominek_kaflowy_bohusz kominki_cieple_bohusz kominki_cieple_bohusz_2

Systemy akumulacji ciepła – kominki BOHUSZ
modul_fala_1dragon_nadstawka_1wymiennik_impet_1termo_wyroby_szamotowe


bKominki BUHUSZ - realizacjekominek_cieply_nadproze

kominek_bohusz_bocznyNowoczesne kominki ciepłe akumulacyjne jakie buduje nasza firma i firmy z nami współpracujące, ogrzewają też drogą emisji (promieniowania), a nie tylko konwekcji, nie powodują nadmiernego ruchu powietrza, co w konsekwencji nie prowadzi do wzniecania kurzu, pyłków i innych alergenów. Co szczególnie ważne jest dla alergików.

Preferowane przez Nas kompleksowe rozwiązania budowy nowoczesnych kominków, z zastosowaniem materiałów odpornych na wysokie temperatury, zapewniają zarówno bezpieczeństwo jak i komfort korzystania z kominka.

Nasz firma i firmy kominkowe z nami współpracujące, zwracamy główną uwagę na walory wizualne palącego się drewna i efekt grzewczy kominka. Wygląd zewnętrzny budowanych przez nas kominków może być praktycznie dowolny i też jest dla nas niezwykle istotny, ale traktujemy to jako „kosmetykę”.

Nie budujemy kominku w starej, niesprawdzającej się w użytkowaniu, technologii z wełny i płyt kartonowo gipsowych. Zdjęcia poniżej przedstawiają wnętrze kominka z wełny po 2-3 latach użytkowania.Budujemy kominki nowoczesne

O nowoczesności kominka decydują materiały użyte do jego budowy jako całości (obudowa) i serce kominka czyli wkład kominkowy. Aktualnie kominki ciepłe szamotowe, magnezytowe i kaflowe, to najczęściej wybierane kominki. Szczególnie do nowych i wyremontowanych budynków, gdyż tam wymagane jest stopniowe i równomierne oddawanie ciepła. Kominki szamotowe, magnezytowe i kaflowe, nazywamy potocznie
kominki ciepłe akumulacyjne

Proponujemy Państwu uzasadnione zmiany w użytkowaniu i odzyskiwaniu ciepła z kominka, tj. zamiast ze zwykłego odzysku ciepła z kominka tylko za pośrednictwem szyby i kratek – do odzysku ciepła z całej powierzchni kominka grzewczego, który jest zbudowany z TERMO płyt i kształtek szamotowych, oraz opcjonalnie (dodatkowo) z TERMO akumulacyjnych krążków – modułów i kanałów szamotowych umieszczonych pomiędzy wkładem kominkowym a kominem.

Dowolne style i kształty kominków


Budujemy kominki nowoczesne wykonane z TERMO płyt szamotowych TPS, magnezytowych TPM i kafli. Obudowy wykonane z tych materiałów pozwalają nam cieszyć się „efektem pieca kaflowego” stanowiąc atrakcyjne źródło promieniowania ciepła po zakończeniu procesu palenia w kominku. Opcjonalnie instalujemy różne systemy odzysku ciepła ze spalin które optymalizują sprawność kominka jako urządzenia grzewczego.

Grupa owo.pl – kominki BOHUSZ
ul. Krakowska 32 A, 32-065 Krzeszowice
tel. 602 259 809 | 690 310 739

Oprócz kompleksowych usług budowy kominków ciepłych akumulacyjnych, nasza firma zajmuje się produkcją nowoczesnych materiałów do ich budowy. Jako jedna z niewielu firm w Polsce budujemy kominki z materiałów konstrukcyjnych własnej produkcji:
TERMO płyty akumulacyjne, szamotowe TPS i magnezytowe TPM
Wymienniki ciepła i TERMO masy akumulacyjne: moduły i kręgi
Akumulacja: ciepło z spalin pochłaniają masy akumulacyjne i spowalniają jego dystrybucję, co skutkuje obniżeniem mocy chwilowej i wydłużeniem czasu ogrzewania (uzyskana energia jest iloczynem mocy i czasu)

Kominki Kraków – usługi
Materiały do budowy kominków
Wkłady kominkowe UNICO