Wykaz materiałów do kominka

Jakie materiały oferujemy?

Materiały do budowy kominka ciepłego

Ten film to krótkie przedstawienie materiałów potrzebnych do budowy ciepłego kominka. Materiał filmowy pokazuje proces konstrukcji pionowego, narożnikowego kominka. Wideo zapewnia szybki przegląd materiałów niezbędnych do stworzenia kominka.

Ciepłe kominki materiały: oprócz pokazanych płyt AkuPlate, stosujemy płyty izolacyjne Skamol. Do klejenia płyty AkuPlate wybieramy klej systemowy: HB60.

Kominek z akumulacją ciepła to wspaniałe uzupełnienie każdego domu. Dzięki funkcji akumulacji ciepła, ten typ kominka może dostarczać jeszcze więcej korzyści, maksymalizując wydajność cieplną. Ciepło generowane przez ogień jest przechowywane w zestawach AkuMix, a następnie stopniowo uwalniane do pomieszczenia, także po zgaszeniu ognia. Oznacza to, że można cieszyć się ciepłem i atmosferą ogniska przez wiele godzin bez dodawania drewna.

Ciepłe kominki materiały systemowe

Jeśli marzysz o ciepłym i przytulnym kominku w swoim domu, potrzebne są tylko dwa podstawowe materiały: płyty kominkowe AkuPlate oraz klej do ich montażu.

Dzięki nim w łatwy sposób stworzysz nowoczesny i funkcjonalny kominek, który pozwoli Ci cieszyć się pięknym ogniem i ciepłem w zimowe wieczory. Płyty kominkowe AkuPlate są wykonane z wysokiej jakości materiału, który gwarantuje bezpieczne użytkowanie i długoletnią trwałość konstrukcji. Łączenie płyt przy użyciu specjalnego kleju sprawia, że gotowy kominek jest wytrzymały.
Wniosek jest prosty – zamawiając płyty AkuPlate i odpowiedni klej, praktycznie każdy może stworzyć swój wymarzony kominek, który zapewni ciepło, wygodę i przyjazną atmosferę domowego ogniska.

Kominki - film instruktażowy

Produkcja i dystrybucja materiałów do realizacji kominka ciepłego, to główny profil firmy.

Nasz autorski system materiałów kominkowych, zastosowany w wielu tysiącach wykonanych kominków.

Nie stoimy w miejscu, produkty są udoskonalane, ciągle wprowadzamy nowe rozwiązania.

Zobacz film instruktażowy i sprawdź, jak prawidłowo wykonać obudowę kominka.

Klej do płyt AkuPlate - HB60

Gorąco polecamy stosowanie kleju VITCAS HB 60 do mocowania lub klejenia płyt kominkowych AkuPlate. Ten konkretny klej charakteryzuje się najwyższą jakością i jest zaprojektowany specjalnie w celu zapewnienia maksymalnej trwałości i przylegania. Jest łatwy w użyciu i gwarantuje wyjątkową siłę klejenia. Jeśli chcesz uzyskać doskonałe i długotrwałe rezultaty bez żadnych komplikacji, to klej VITCAS HB 60 jest najlepszym wyborem.

Dostępne opakowania: wiadra 10 i 20 kg.

VITCAS LOGO

Panoramiczny kominek - schemat

Panoramiczny kominek ciepły, przykładowy schemat z zastosowaniem systemu akumulacji.

Wybrany zestaw akumulacyjny AkuMix, instalowany bezpośrednio na wkładzie kominkowym.

Ciepłe kominki materiały systemowe, to specjalność naszej firmy.

Panoramiczny kominek. Jest to świetny wybór do większych pokoi rodzinnych o powierzchni powyżej 70 metrów kwadratowych. Co wyróżnia ten kominek? Przede wszystkim ogromna efektywność cieplna i duża szklana powierzchnia, która oddaje ciepło do pomieszczenia. Komfortowe przebywanie przy takim kominku to odległość przynajmniej 5 m.

Dla kogo kominek ciepły?

Nowoczesne kominki ciepłe są wybierane przez osoby, które zapoznały się z tematem działania kominków. Takie osoby wiedzą, że kominki wykonane z kominkowych płyt izolacyjnych są zimne i często przegrzewają salon, co uniemożliwia palenie w kominku. Kominki konwekcyjne (zimne) oddają ciepło poprzez ruch powietrza, co jest niekorzystne dla alergików.

Dlatego klienci wybierają system materiałów do wykonania kominka ciepłego, oddającego zdrowe ciepło przez promieniowanie.

Kominek akumulacyjny jakść AkuMix dodana

Nowoczesne kominki

Jakie płyty kominkowe i klej zastosować, dowiesz się czytając nasz poradnik.