TERMO płyty do budowy kominka

TERMO płyty szamotowe i magnezytowe

Jeżeli, oprócz wyglądu zewnętrznego kominka, interesuje Cię również jego funkcjonalność i bezpieczeństwo, to dobrze trafiłeś.
Nasza firma zajmuje się produkcją i dystrybucją materiałów żaroodpornych zduńskich, do budowy ciepłych funkcjonalnych i bezpiecznych kominków ciepłych.

Płyty AkuPlate - szamotowe TPS i magnezytowe TPM,

stosowane są przez klientów ceniących sobie funkcjonalność kominka i zdrową formę oddawania ciepła przez kominek.

Szczególnie zalecane do nowych i wyremontowanych budynków.

Produkujemy konstrukcyjne, samonośne TERMO płyty kominkowe AkuPlate – szamotowe lub magnezytowe, do wykonania nowoczesnego kominka ciepłego i kominka akumulacyjnego.

Rozmiary płyt kominkowych AkuPlate:

 • 400 x 400 x 50 mm
 • 700 x 400 x 30 mm
 • 1000 x 500 x 30 mm
 • 1200 x 400 x 30 mm
 • 850 x 750 x 30 mm

Oferujemy pięć rozmiarów płyt akumulacyjnych AkuPlate, pozwala to w wielu sytuacjach uniknąć uciążliwych docinek. Płyty kominkowe można układać poziomo, lub pionowo.

Produkcja płyt kominkowych AkuPlate, szamotowych i magnezytowych, realizowana jest z ciężkich żaroodpornych betonów akumulacyjnych. Na bazie kruszyw ogniotrwałych i cementów ogniotrwałych Górkal.

Dodatki do betonu, skonfigurowane przez naszą firmę, zwiększają przewodność i pojemność cieplną płyt.

Płyty kominkowe AkuPlate zbrojone są siatką ceramiczną.

Do budowy nowoczesnych kominków ciepłych zalecamy stosowanie systemowych materiałów zduńskich.

Gdzie kupić?

Firmowy sklep z materiałami do budowy nowoczesnych kominków ciepłych.

Zapraszamy również do salonów, naszych Partnerów Handlowych.

Przykładowe systemowe rozwiązania stosowania

Katalogi, cenniki, plakaty i ulotki informacyjne, dostępne są w dziale, do pobrania. Aktualne cenniki katalogowe produktów.

zalecenia stosowania płyt AkuPlate

Płyty kominkowe AkuPlate – zalecenia i poradnik stosowania

 1. TERMO płyty szamotowe TPS i TERMO płyty magnezytowe TPM, służą do wykonania zewnętrznej zabudowy wkładu kominkowego, lub innego podobnego źródła ciepła.
 2. Kominkowe płyty ceramiczne, jak każdy materiał ogniotrwały, powinny być nagrzewane równomiernie na całej powierzchni jednocześnie.
 3. Przed przystąpieniem do prac, np. budowy kominka, należy dokładnie zaplanować i zwymiarować całość bryły obudowy kominka.
 4. TERMO płyty akumulacyjne TPS i TPM, należy układać (murować) na stabilnym podłożu. Wytrzymałość podłoża powinna być dostosowana do końcowego ciężaru planowanej finalnej bryły obudowy kominka.
 5. Płyty akumulacyjne układamy na kleju, nie wymagają one dodatkowego skręcania, ani jakichkolwiek stelaży.
 6. Najkorzystniej jeżeli TERMO płyty szamotowe akumulacyjne TPS i TPM, są układane (klejone), gładką powierzchnią do wewnątrz. Eliminuje to ewentualne osiadanie kurzu na wewnętrznych ścianach obudowy kominka.
 7. Powierzchnie klejone przed nałożeniem cienkiej warstwy systemowego kleju, należy przetrzeć wilgotną gąbką.
 8. TERMO płyty szamotowe akumulacyjne TPS i TPM nie wymagają gruntowania, środkami gruntującymi.
 9. Odległości ścian z TERMO płyt kominkowych TPS i TPM od źródła ciepła, np. wkładu kominkowego muszą być zgodne z instrukcją i warukami gwarancji danego wkładu kominkowego.
 10. Bezpośrednie odległości (szczeliny) od fasady, np. wkładu kominkowego muszą uwzględnia rozszerzalność korpusu wkładu kominkowego pod wpływem temperatury.
 11. Należy pamiętać o montażu w bryle obudowy kratek wwiewnych i wywiewnych. Przekrój kratek musi byś zgodny z instrukcją i warunkami gwarancji wkładu kominkowego.
 12. Postawioną bryłę końcową, należy zaciągnąć siatką z włókna szklanego (popularną elewacyjną), zatopioną w systemowym kleju.
 13. Do budowy kominka z TERMO płyt szamotowych akumulacyjnych TPS i TPM (magnezytowych) należy używać systemowych klei i zapraw.

Niniejsze zalecenia (instrukcja) określają zakres stosowania materiału i zalecany sposób prowadzenia robót, ale nie może zastąpić zawodowego przygotowania wykonawcy. Oprócz podanych zaleceń prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną i zasaadami BHP.

Producent gwarantuje jakość wyrobu, natomiast nie ma wpływu na warunki i sposób jego użycia.

W przypadku wątpliwości należy wykonać własne próby stosowania.

Wizualizacja-Dragon-4B-XL

Galeria wizualizacji

Zapraszamy do naszej galeii filmowych wizualizacji kominków ciepłych

Narożne wkłady kominkowe UNICO

Galeria realizacji

Zdjęcia z realizacji. Kilka przykładów montażu nadproża w kominkach z wkładami z szybą boczną

Oferujemy również płyty ogniotrwałe (białe) do bezpośredniego kontaktu z ogniem. Wyłożenia palenisk, płyty do pizzy, do budowania pieców zduńskich, palenisk wędzarni, itp.

Udostępnij