Artykuł: Jak wykończyć kominek

Opublikowany: 15 marca 2018

Aktualizowany: 28 czerwca 2023

Kategoria artykułu:
Jak wykończyć kominek

Spis treści

Pionowy narożny kominek ciepły WIR-8B

Jak wykończyć nowy kominek?

Przykłady i sugestie jak wykończyć kominek ciepły, z TERMO płyt kominkowych AkuPlate. Zobacz przykładowy filmik instruktażowy, jak zbudować kominek, a dokładnie jak wykonać obudowę kominka.

Wykończenie zewnętrzne kominka to kwestia gustu i dopasowania do aranżacji salonu.

Dekoracja może przybierać różne formy. Malowanie, oklejanie, lub tynk dekoracyjny.

Podstawą jest solidna i funkcjonalna, zabudowa (obudowa) wkładu kominkowego. To ona decyduje w jakiej formie, ciepło jest oddawane do salonu.

Na stronie: płyty kominkowe AkuPlate, znajdziesz obszerny opis produktu.

Do montażu wkładu kominkowego i wykonania ciepłej obudowy kominka, możesz zatrudnić polecaną firmę z Krakowa. Firma zajmuje się realizacją kominków ciepłych i ich zewnętrznym wykończeniem. Kontakt telefoniczny: Grzegorz – 515198933. Zadzwoń teraz i ustal wycenę kominka grzewczego.

Kratki na kominku - funkcjonalność

Elementem wykończeniowym obudowy kominka są widoczne kratki kominkowe. Prawidłowy montaż kratek na obudowie kominka, decyduje o jego funkcjonalności. Górna kratka, powinna być zainstalowana na wysokości czopucha wkładu kominkowego. Instalacja kratek wyżej jest niefunkcjonalne, bo po co Ci ciepłe powietrze pod sufitem?

Dolną kratkę kominkową, montujemy na obudowie pod wkładem kominkowym.

PAMIĘTAJ: Komorę dekompresyjną (wentylacyjną), budujemy wyłącznie wtedy gdy w budynku jest sufit (strop) drewniany.

Jaką aranżacje kominka wybrać dla siebie?

Jak wykończyć kominek? Takie pytanie zadaje sobie praktycznie każdy inwestor planujący kominek. Większość decyzje podejmuje szybko, pozostali szukają i szukają więcej informacji.

Jeżeli chodzi o praktyczność, to najczęściej aktualnie wybieranym wykończeniem kominka na zewnątrz, jest malowanie. Zawsze można przemalować, jak jego wygląd nam się znudzi.

Na przykładzie, narożny kominek ciepły WIR-2B, pokazujemy funkcjonalny kominek wykończony z zewnątrz malowaniem.

Jaki kominek wybrać?

Można wybudować kominek w dwóch rodzajach: kominek ciepły, lub konwekcyjny (zimny).

Zanim zastanowisz się jak wykończyć swój kominek, wybierz dobre materiały do wykonania konstrukcyjne obudowy wkładu kominkowego. Gdyż to zadecyduje o jego walorach użytkowania.

Wybierając kominek z płyty izolacyjnej, będziesz miał kominek do palenia okazjonalnego. Taki niby kominek,  niskiej wartości użytkowania.

Praktycznie każdy samodzielnie może kominek zbudować. O bezpieczeństwie kominka, decyduje komin i poprawna instalacja wkładu kominkowego.

Kominki ciepłe Kraków i okolice

Wykończenie kominka w salonie

Jeśli szukasz sposobu na dodanie ciepła i nastrojowości do swojego salonu, nic nie przebije przytulnego kominka. Jednakże, jeśli chodzi o wykończenie kominka, możliwości są nieograniczone. Od tradycyjnych murów z eleganckim gzymsami, po nowoczesny i minimalistyczny design, wybór zależy tylko od Twojego gustu i stylu. Istotne jest, żeby Twój kominek nie tylko dobrze wyglądał, ale również pełnił swoją funkcję jako źródło ciepła.

Dobrze zaprojektowany kominek ciepły, może nadawać unikalnego charakteru Twojemu domowi, tworząc przyjemną przestrzeń do spotkań z bliskimi lub relaksacji po długim dniu. Bez względu na to, czy chcesz uzyskać rustykalną atmosferę chaty, czy nowoczesny styl, nie brakuje pomysłów na to, jak wykończyć swój kominek i uczynić z niego wyróżniający się element mieszkania.

Płytki gresowe na kominek

Płytki gresowe to doskonały wybór do wykończenia kominka. Ze względu na swoją trwałość i odporność na wysoką temperaturę, kafelki gresowe są idealnym materiałem do położenia na kominku ciepłym.

Duża różnorodność wzorów i kolorów umożliwia dopasowanie płytek do stylu wnętrza i zharmonizowanie kominka z całą aranżacją salonu. Istnieje wiele możliwości zastosowania gresu: można położyć płytki jedynie na samym górnym blacie kominka, gdzie ciepło jest najsilniejsze lub umieścić je na całej powierzchni kominka (lub nawet na ścianach). Dzięki temu, kominek stanie się nie tylko źródłem ciepła, ale także pięknym elementem dekoracyjnym całego pomieszczenia.

Jak wykończysz swój kominek, zależy od Twojej pomysłowości. Możesz inspirować się pomysłami innych.

Jednak najważniejsze jest z jakich materiałów zostanie wykonana obudowa.

Podobne artykuły

Kleje do płyt kominkowych

Kleje do płyt kominkowych

Kleje do płyt kominkowych, wybór zależny jest od rodzaju jaką płytę używamy. Do izolacyjnych płyt przeznaczony jest klej VITCAS BA, do płyt AkuPlate na kominek ciepły VITCAS HB.

Czytaj więcej »
Kominki WERMI z zestawem AkuMix

Kominek jakość dodana

jakość dodana Kominek – „jakość dodana”. Te dwa słowa to motto naszej firmy. Motto bezpośrednio odnosi się do produktów z oferty handlowej, skierowanej dla branży

Czytaj więcej »
Kominek z płyt szamotowych AkuPlate

UNICO Dragon 2B – opis

Projekt kominków narożnych UNICO UNICO Dragon 2B – szczegółowa charakterystyka i parametry techniczne. zobacz w sklepie internetowym Opis wkładu UNICO Dragon 2B Zdecydowanie jedna z

Czytaj więcej »

Nowoczesne kominki

Jakie płyty kominkowe i klej zastosować, dowiesz się czytając nasz poradnik.