Artykuł: Jaki wkład kominkowy wybrać?

Opublikowany: 13 września 2020

Aktualizowany: 3 października 2020

Kategoria artykułu:
Jaki wkład kominkowy wybrać

Spis treści artykułu

Dobre porady - jaki wkład kominkowy wybrać

Dobry wkład kominkowy cechuje, solidność stalowego spawanego korpusu, wysoka sprawność, czysta szyba podczas palenia i bezawaryjność. Wysoka sprawność kominka, to ekologiczne spalanie.

Na komfort i jakość używania wkładu, wpływa czysta szyba i niezawodność.

Bardzo ważna jest również moc grzewcza wkładu, co jest związane z jego wielkością. Duży wkład, z dużą szybą, może powodować przegrzewanie pomieszczenia, w którym się znajduje.

Kiedy wybieramy wkład kominkowy

Aby przystąpić do wyboru wkładu kominkowego, powinniśmy mieć wcześniej przygotowany projekt całego kominka. Projekt przystosowany do stylu Twojego salonu. Gdy już Masz zaprojektowany kominek, możesz zająć się wyborem dobrego wkładu kominkowego.

Pojektując kominek, zadbaj o dobrej jakości materiały do wykonania zabudowy wkładu kominkowego (obudowa kominka z płyt). Zastanów się, czy chcesz kominek ciepły, czy zwykły konwekcyjny (zimny).

Zabudowa wkładu kominkowego projekt

Jaki wkład kominkowy jest najlepszy?

Najlepsze parametry spalania, uzyskują wkłady kominkowe z szybą prostą, z proporcjonalnie podniesionym paleniskiem. Palenisko wyłożone, dobrej jakości ceramiką ogniotrwałą. Dobre wkłady mają estetyczne cięgno do precyzyjnego regulowania dolotowego powietrza do spalania. 

Moc nominalna wkładu w średniej wielkości budynku, to maksymalnie 2-10 KW, z zachowaniem jak najmniejszej szyby. Sprawność ok. 80% w całym deklarowanym zakresie regulowanej mocy.

UWAGA: spytaj handlowca jaką sprawność ma wkład przy minimalnej deklarowanej mocy.

Najlepszy wkład kominkowy

Ile kosztuje dobry wkład kominkowy

Dobry wkład kominkowy, to wystarczająca jakość, do domowego użytkowania. Ceny wkładów są różne, nieraz płacisz niepotrzebnie za markę produktu i zbędne dla Ciebie opcje. Najkorzystniej jest zapłacić tylko za jakość, bez zbędnych marży i kosztów marketingowych. No, ale taki produkt trudniej wyszukać, gdyż nie jest na pierwszych miejscach wyszukiwania.

Cykle użytkowania kominka, zadecydują o wyborze wkładu kominkowego. Jednak jeżeli chcesz w kominku palić doraźnie, nie ma sensu inwestować w palenisko do intensywnego ciągłego palenia i ogrzewania dużej części budynku.

Masz okazję sprawdzić ofertę naszej firmy: wkłady kominkowe HITZE.

Niedrogie w zakupie, dobre paleniska kominkowe (wkłady stalowe) dostępne w naszym firmowym sklepie internetowym.

Kominek HITZE AKU

Zabudowa wkładu kominkowego

Etap wyboru materiałów na zabudowę wkładu kominkowego, zadecyduje  o jakości funkcjonowania kominka jako gotowego dzieła.

Zupełnie inaczej działają kominki ciepłe, od kominków konwekcyjnych. Do budowania tych kominków stosuje się inne płyty kominkowe.

Przykładem wykorzystania technologii ciepły kominek, jest sześć gotowych kominków WIR. Są to pakiety materiałów, do sprawnego montażu kominka ciepłego.

Klientów mających własną wizję kominka, zapraszamy do zakupu materiałów kominkowych, pod swój indywidualny projekt.

Wkłady kominkowe UNICO

Wkład kominkowy UNICO, palenisko ceramiczne bez rusztu.  Wybrane modele przeznaczone do ciężkiej intensywnej pracy.

Dla wymagającego klienta, mającego duże oczekiwania od kominka.

Występują modele w różnych opcjach konfiguracyjnych. Dostosowane są do ciepłej zabudowy kominkowej.

Więcej szczegółów o kominkach UNICO, na stronie: wkłady kominkowe UNICO. Bardziej szczegółowe opisy i linki do sklepu internetowego.

Podobne artykuły

Drewniane wazony

Drewniane wazony serii MERanti

To nasz pomysł. Prawdopodobnie jako jedyni w Polsce, wytwarzamy wazony z klejonego drewna meranti. Wzory wazonów opracowane według naszych projektów. Wytwarzamy metodą toczenia w drewnie, własne wyroby rzemiosła.

Czytaj więcej »
Ciepłe obudowy kominków

Ciepłe obudowy kominków WIR

Gotowe ciepłe obudowy serii WIR Ciepłe obudowy kominków WIR to gotowe projekty do szybkiej realizacji. Każdy projekt zawiera niezbędne materiały zduńskie do wybudowania bryły konstrukcyjnej

Czytaj więcej »
Przejdź do góry strony

Nowoczesne kominki

Jakie płyty kominkowe i klej zastosować, dowiesz się czytając nasz poradnik.