Artykuł: Jaki wkład kominkowy wybrać?

Opublikowany: 13 września 2020

Aktualizowany: 3 października 2020

Kategoria artykułu:
Jaki wkład kominkowy wybrać

Spis treści artykułu

Dobre porady - jaki wkład kominkowy wybrać

Dobry wkład kominkowy cechuje, solidność stalowego spawanego korpusu, wysoka sprawność, czysta szyba podczas palenia i bezawaryjność. Wysoka sprawność kominka, to ekologiczne spalanie.

Na komfort i jakość używania wkładu, wpływa czysta szyba i niezawodność.

Bardzo ważna jest również moc grzewcza wkładu, co jest związane z jego wielkością. Duży wkład, z dużą szybą, może powodować przegrzewanie pomieszczenia, w którym się znajduje.

Kiedy wybieramy wkład kominkowy

Aby przystąpić do wyboru wkładu kominkowego, powinniśmy mieć wcześniej przygotowany projekt całego kominka. Projekt przystosowany do stylu Twojego salonu. Gdy już Masz zaprojektowany kominek, możesz zająć się wyborem dobrego wkładu kominkowego.

Pojektując kominek, zadbaj o dobrej jakości materiały do wykonania zabudowy wkładu kominkowego (obudowa kominka z płyt). Zastanów się, czy chcesz kominek ciepły, czy zwykły konwekcyjny (zimny).

Zabudowa wkładu kominkowego projekt

Jaki wkład kominkowy jest najlepszy?

Najlepsze parametry spalania, uzyskują wkłady kominkowe z szybą prostą, z proporcjonalnie podniesionym paleniskiem. Palenisko wyłożone, dobrej jakości ceramiką ogniotrwałą. Dobre wkłady mają estetyczne cięgno do precyzyjnego regulowania dolotowego powietrza do spalania. 

Moc nominalna wkładu w średniej wielkości budynku, to maksymalnie 2-10 KW, z zachowaniem jak najmniejszej szyby. Sprawność ok. 80% w całym deklarowanym zakresie regulowanej mocy.

UWAGA: spytaj handlowca jaką sprawność ma wkład przy minimalnej deklarowanej mocy.

Najlepszy wkład kominkowy

Ile kosztuje dobry wkład kominkowy

Dobry wkład kominkowy, to wystarczająca jakość, do domowego użytkowania. Ceny wkładów są różne, nieraz płacisz niepotrzebnie za markę produktu i zbędne dla Ciebie opcje. Najkorzystniej jest zapłacić tylko za jakość, bez zbędnych marży i kosztów marketingowych. No, ale taki produkt trudniej wyszukać, gdyż nie jest na pierwszych miejscach wyszukiwania.

Cykle użytkowania kominka, zadecydują o wyborze wkładu kominkowego. Jednak jeżeli chcesz w kominku palić doraźnie, nie ma sensu inwestować w palenisko do intensywnego ciągłego palenia i ogrzewania dużej części budynku.

Masz okazję sprawdzić ofertę naszej firmy: wkłady kominkowe HITZE.

Niedrogie w zakupie, dobre paleniska kominkowe (wkłady stalowe) dostępne w naszym firmowym sklepie internetowym.

Kominek HITZE AKU

Zabudowa wkładu kominkowego

Etap wyboru materiałów na zabudowę wkładu kominkowego, zadecyduje  o jakości funkcjonowania kominka jako gotowego dzieła.

Zupełnie inaczej działają kominki ciepłe, od kominków konwekcyjnych. Do budowania tych kominków stosuje się inne płyty kominkowe.

Przykładem wykorzystania technologii ciepły kominek, jest sześć gotowych kominków WIR. Są to pakiety materiałów, do sprawnego montażu kominka ciepłego.

Klientów mających własną wizję kominka, zapraszamy do zakupu materiałów kominkowych, pod swój indywidualny projekt.

Wkłady kominkowe UNICO

Wkład kominkowy UNICO, palenisko ceramiczne bez rusztu.  Wybrane modele przeznaczone do ciężkiej intensywnej pracy.

Dla wymagającego klienta, mającego duże oczekiwania od kominka.

Występują modele w różnych opcjach konfiguracyjnych. Dostosowane są do ciepłej zabudowy kominkowej.

Więcej szczegółów o kominkach UNICO, na stronie: wkłady kominkowe UNICO. Bardziej szczegółowe opisy i linki do sklepu internetowego.

Podobne artykuły

Budowa pieca do pizzy

Budowa pieca do pizzy i chleba Wojtek Jak powstaje piec do pizzy? Udostępniamy zdjęcia, pokazujące przebieg produkcji pieców WOJTEK do wypieku pizzy w naszej firmie.

Czytaj więcej »
Wkład kominkowy UNICO Dragon

Ceramika ogniotrwała Refrabox

Ceramika ogniotrwała REFRABOX System ochronnego wyłożenia ogniotrwałego komory spalania wkładu kominkowego UNICO. Powstanie systemu REFRABOX jest rezultatem przeprowadzonych przez firmę Unirol, poszukiwań materiału pozwalającego na

Czytaj więcej »
Obudowa kominka z płyt

Obudowa kominka z płyt

Obudowa kominka z płyt, to najczęściej wybierana metoda realizacji kominka. W zależności jakie płyty zostaną wybrane, rozróżniamy kominek konwekcyjny, lub kominek ciepły. Z płyty izolacyjnej wykonamy kominek konwekcyjny, z TERMO płyty AkuPlate kominek ciepły.

Czytaj więcej »

Nowoczesne kominki

Jakie płyty kominkowe i klej zastosować, dowiesz się czytając nasz poradnik.