Artykuł: Miski drewniane ręcznie robione

Opublikowany: 14 grudnia 2020

Aktualizowany: 12 czerwca 2022

Kategoria artykułu:
Miski drewniane ręcznie robione

Unikalne wyroby ręcznie toczone

Kominki i drewno, to tematy ściśle z sobą związane. Jednak zdrowe, suche drewno nie tylko służy do spalania w kominku i ogrzewania budynku.

Z drewna można wytoczyć wiele użytecznych i dekoracyjnych wyrobów Eko design. Wyroby takie stanowią wartość użytkową i dekoracyjną. Przykładem są miski z drewna bukowego i inne nieszablonowe i eleganckie wyroby toczone marki Bohusz.

Ręczne toczenie unikalnych rarytasów z drewna to specjalność pracowni. Tak powstają wyroby niepowtarzalne, pojedyncze egzemplarze.

Od marca 2022 roku wyroby marki Bohusz, prezentowane są na nowej, kolejnej stronie Bohusz.eu. W grupie wyrobów: unikaty i rarytasy z drewna, znajdziesz wyjątkowe kształy produktów, wykonane z unikalnych kawałków drewna.

Oferta dla osób ceniących oryginalność i piękno, artystycznych wyrobów rzemieślniczych. Produkty klasyfikowane jako stylizowane unikaty z drewna toczonego.

Pracownia drewno toczone Bohusz

Miski drewniane ręcznie robione, jako wyrób rzemieślniczy, to dodatkowy profil działania firmy Grupa owo.pl. Wyroby powstają w nowej pracowni drewno toczone w Krzeszowicach.

Miski drewniane i inne wyroby, wytwarzane są techniką rękodzielniczą, na profesjonalnej tokarce do drewna. 

Pracownia drewno toczone Bohusz, znajduje się w Krzeszowicach.  Powstaje w niej ponad 70 rodzajów wyrobów z drewna toczonego. Każdy wyrób rzemieślniczy, wytwarzany jest z wysoką starannością.

Zobacz film demonstracyjny, pokazujący niektóre wyroby z mojej pracowni. Miski drewniane ręcznie robione, to tylko niewielka, ale ważna część oferty pracowni Bohusz.

Miski drewniane ręcznie robione i inne wyroby z drewna, doceniane jako użytkowe dekoracje do kuchni, salonu, itp.

Ich wartość dekoracyjna wzrasta z względu na ekologię i coraz większy nacisk na otaczanie się wyrobami przyjaznymi dla natury.

Takie drewniane produkty, doskonale harmonizują się z nowoczesnymi ciepłymi kominkami. Wytwarzają atmosferę przyjazną dla samopoczucia człowieka.

Dekorowane miski drewniane

Dekorowane miski i półmiski z drewna bukowego. Dekoracja za pomocą wypalania wzorów Lichtenberga. Wyroby tak dekorowane zgrupowane są w kolekcji Axon.

Kolekcja powiększa się, dekorujemy również, kubki, wazony i świeczniki.

Każda dekoracja z względu na proces jest inna, niepowtarzalna.

Jak powstają miski ręcznie robione?

Cechą główną miski drewnianej ręcznie wytworzonej, jest modelowanie jej kształtu bez urządzeń kopiujących. Prowadzenie dłuta tokarskiego jest ręczne, wymaga to doświadczenia od wykonawcy. Ręcznie wykonane miski w naszej pracowni, cechuje wysoka jakość. Szczególnie etap wykończenia i następnie olejowania jest niezwykle ważny i czasochłonny.

Aby zakwalifikować wyrób drewniany do kontaktu z żywnościa, jego powierzchnia musi być idealnie gładka.

Ekspozycja misek ręcznie wytoczonych

Ekspozycja to miejsce, gdzie można zobaczyć wszystkie wyroby drewniane. Prowadzimy ją w naszym biurze obsługi w Krzeszowicach. Na ekspozycji znajduje się zazwyczaj kilkaset wyrobów z drewna, które pochodzą wyłącznie z naszej pracowni drewno toczone Bohusz.

W ekspozycji dominują podstawowe niskoseryjne produkty, dostępne są też wyroby jednostkowe niepowtarzalne. 

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się, miski drewniane Bohusz ręcznie robione. Sprawdż ceny i opisy kolekcji miesek w sklepie internetowym.

Podobne artykuły

Wkład kominkowy UNICO Dragon

Ceramika ogniotrwała Refrabox

Ceramika ogniotrwała REFRABOX System ochronnego wyłożenia ogniotrwałego komory spalania wkładu kominkowego UNICO. Powstanie systemu REFRABOX jest rezultatem przeprowadzonych przez firmę Unirol, poszukiwań materiału pozwalającego na

Czytaj więcej »
Nowoczesny ciepły kominek narożny

Nadproże do kominka narożnego

Artykuł w formie poradnika, opisujący kilka wariantów wykonania nadproża do nowoczesnego kominka. Opis dotyczy funkcjonalnych ciepłych kominków, które ograniczają efekt przegrzewaia salonu i oddają zdrowe

Czytaj więcej »
Oferta materiałów do realizacji kominka

Szkolenie czerwiec 2018

Szkolenie produktowe 18 czerwiec 2018 rok Kolejne szkolenie produktowe za nami. Szkolenie odbyło się 15-16 czerwiec 2018 roku w siedzibie producenta wkładów kominkowych UNICO. Dla

Czytaj więcej »
Przejdź do góry strony