Artykuł: Miski drewniane ręcznie robione

Opublikowany: 14 grudnia 2020

Aktualizowany: 6 września 2021

Kategoria artykułu:
Miski drewniane ręcznie robione

Pracownia drewno toczone Bohusz

Miski drewniane ręcznie robione, jako wyrób rzemieślniczy, to dodatkowy profil działania firmy Grupa owo.pl. Wyroby powstają w nowej pracowni drewno toczone w Krzeszowicach.

Miski drewniane i inne wyroby, wytwarzane są techniką rękodzielniczą, na profesjonalnej tokarce do drewna. 

Pracownia drewno toczone Bohusz, znajduje się w Krzeszowicach.  Powstaje w niej ponad 50 wyrobów z drewna. Każdy wyrób rzemieślniczy, wytwarzany jest z wysoką starannością.

Zobacz film demonstracyjny, pokazujący niektóre wyroby z mojej pracowni. Miski drewniane ręcznie robione, to tylko niewielka część oferty pracowni.

Kominki i drewno, to tematy ściśle z sobą związane. Jednak zdrowe, suche drewno nie tylko służy do spalania w kominku. Można z drewna wytworzyć wiele użytecznych, ekologicznych wyrobów. Wyroby takie stanowią wartość użytkową i dekoracyjną. Przykładem są miski z drewna bukowego i inne eleganckie wyroby.

Ekspozycja wyrobów drewnianych Krzeszowice

Jak powstają miski ręcznie robione?

Cechą główną miski drewnianej ręcznie wytworzonej, jest modelowanie jej kształtu bez urządzeń kopiujących. Prowadzenie dłuta tokarskiego jest ręczne, wymaga to doświadczenia od wykonawcy. Ręcznie wykonane miski w naszej pracowni, cechuje wysoka jakość. Szczególnie etap wykończenia i następnie olejowania jest niezwykle ważny i czasochłonny.

Aby zakwalifikować wyrób drewniany do kontaktu z żywnościa, jego powierzchnia musi być idealnie gładka.

Ekspozycja misek ręcznie wytoczonych

Ekspozycja to miejsce, gdzie można zobaczyć wszystkie wyroby drewniane. Prowadzimy ją w naszym biurze obsługi w Krzeszowicach. Na ekspozycji znajduje się zazwyczaj kilkaset wyrobów z drewna, które pochodzą wyłącznie z naszej pracowni drewno toczone Bohusz.

W ekspozycji dominują podstawowe niskoseryjne produkty, dostępne są też wyroby jednostkowe niepowtarzalne. 

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się, miski drewniane Bohusz ręcznie robione. Sprawdż ceny i opisy kolekcji miesek w sklepie internetowym.

Dystrybucja - sklep internetowy

Aby sprawnie obsługiwać klientów, otworzyliśmy osobny firmowy sklep internetowy z toczonymi wyrobami z drewna.

Oprócz sklepu, prowadzimy stałą, stacjonarną ekspozycję wyrobów wykonanych ręcznie, na tokarce do drewna. Ekspozycja w biurze obsługi w Krzeszowicach.

Miski płytkie - patery i deski

Miski płytkie, stosowane jako patery, deski, podstawki na pizzę. Różne średnice z zachowaniem cech kontaktu z żywnością. Tak jak miski, patery są z drewna bukowego. Drewno bukowe to najlepsze drewno to takich wyrobów. Zachowany naturalny kolor drewna.

Miski i pojemniki z drewna egzotycznego

Drewno egzotyczne, staje się aktualnie popularnym surowcem do wytwarzania wyrobów z różnym przeznaczeniem.

W mojej pracowni Bohusz, z klejonki drewna egzotycznego wytwarzam, wazony, pojemniki i miski.

Miski OWAL, z drewna meranti są nowością wdrożoną w styczniu 2021 roku. Idealne proporcje kształtu i uniwersalna średnica ok. 140 mm. Kolor zbliżony do mahoniu.

Miski są ręcznie toczone, bez urządzień kopiujących. Mogą się różnić nieznacznie rozmiarem.

Podobne artykuły

Przejdź do góry strony