Artykuł: Nowoczesne proste kominki

Opublikowany: 26 stycznia 2019

Aktualizowany: 6 października 2020

Kategoria artykułu:
Kominek w kształcie pionowym

Podstawa to funkcjonalność kominka

Nowoczesne proste kominki, to projekty, realizowane z nowoczesnych materiałów, dostępnych aktualnie w branży kominkowej.

Wykonawstwo bryły zabudowy kominka z płyt kominkowych przewodzących ciepło, w praktycznie dowolnej formie i przyjaznym materiałem wykończeniowym.

Eliminacja z projektu kominka półek (wnęk) na drewno, z względu na ich nieużytkowanie w okresie eksploatacji kominka.

Również wykorzystywanie kamieni do obklejania kominka, przechodzi powoli do historii.

Proste aranżacje kominka.

W branży kominkowej, dużo się dzieje nowego. Wchodzą nowe przepisy, ustawy, uchwały i normy. Również oczekiwania klientów uległy diametralnie zmianom.

Kominek nowoczesny prosty

Główną cechą charakteru nowoczesnego kominka, jest zawsze funkcjonalność i ekologiczne spalanie suchego drewna. Technologia, pozwala zastosować kominek z wyglądem prostym, lub bocznym.

Nowoczesność w szerokiej branży kominkowej, bazuje na jakości materiałów. Każdy produkt, spełnia swoją funkcję. Dlatego gdy przeglądasz projekty kominków, analizuj z jakich materiałów zostały wykonane i jak działają

Charakterystyka działania kominka w salonie, może być różna. Obudowa może być „zimna” czyli konwekcyjna. Taki kominek powstaje z kominkowych płyt izolacyjnych.

Inną cechą charakteryzuje się kominek realizowany, nie z płyty izolacyjnej, tylko z płyty przepuszczającej ciepło. Z Termo płyt AkuPlate, uzyskasz nowoczesny kominek ciepły.

Czytaj też artykuł: Obudowa kominka z płyt

Aranżacja nowoczesnego kominka

Aranżacja kominka, wynika z indywidualnego stylu salonu. Aktualnie polega na minimalizacji zabudowy i głównie podreśleniu ekspozycji ognia. Ognia widocznego za czystą szybą.

Nowoczesna aranżacja kominka, wskazuje na projekt kominka, małych rozmiarów. Taki kominek zajmuje prostokąt na podłodze, ok. 100 x 55 cm. Stosuje się wkład kominkowy prosty, lub z dodatkową szybą boczną.

Warto poświęcić czas, na wyszukanie firmy kominkowej zrealizującej w naszym salonie w pełni funkcjonalny kominek. Na pewno kominek funkcjonalny nie powinien być, wybudowany z materiałów izolacyjnych, bo po co izolować źródło ciepła, znajdujące się wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych.

aranzacja koinka nowoczesnego 1

Podobne artykuły

Kominek z płyt kominkowych AkuPlate

Czym obudować kominek

Porady czym obudować kominek Czym obudować kominek? Ciężki temat, gdyż wkracza w indywidualne gusty użytkowników. Jednak są pewne trendy, które spotkają się z aprobatą większości

Czytaj więcej »
Nowe projekty kominka UNICO Dragon 6

Nowe projekty kominka

Projekty nowoczesnego kominka Jeżeli nie Masz pomysłu na kominek, jaki ma mieć kształt i jak go wykończyć z zewnątrz, prezentujemy kilka nowych projektów. Informacje jak

Czytaj więcej »
Przejdź do góry strony