Artykuł: Nowoczesne proste kominki

Opublikowany: 26 stycznia 2019

Aktualizowany: 6 października 2020

Kategoria artykułu:
Kominek w kształcie pionowym

Podstawa to funkcjonalność kominka

Nowoczesne proste kominki, to projekty, realizowane z nowoczesnych materiałów, dostępnych aktualnie w branży kominkowej.

Wykonawstwo bryły zabudowy kominka z płyt kominkowych przewodzących ciepło, w praktycznie dowolnej formie i przyjaznym materiałem wykończeniowym.

Eliminacja z projektu kominka półek (wnęk) na drewno, z względu na ich nieużytkowanie w okresie eksploatacji kominka.

Również wykorzystywanie kamieni do obklejania kominka, przechodzi powoli do historii.

Proste aranżacje kominka.

W branży kominkowej, dużo się dzieje nowego. Wchodzą nowe przepisy, ustawy, uchwały i normy. Również oczekiwania klientów uległy diametralnie zmianom.

Kominek nowoczesny prosty

Główną cechą charakteru nowoczesnego kominka, jest zawsze funkcjonalność i ekologiczne spalanie suchego drewna. Technologia, pozwala zastosować kominek z wyglądem prostym, lub bocznym.

Nowoczesność w szerokiej branży kominkowej, bazuje na jakości materiałów. Każdy produkt, spełnia swoją funkcję. Dlatego gdy przeglądasz projekty kominków, analizuj z jakich materiałów zostały wykonane i jak działają

Charakterystyka działania kominka w salonie, może być różna. Obudowa może być „zimna” czyli konwekcyjna. Taki kominek powstaje z kominkowych płyt izolacyjnych.

Inną cechą charakteryzuje się kominek realizowany, nie z płyty izolacyjnej, tylko z płyty przepuszczającej ciepło. Z Termo płyt AkuPlate, uzyskasz nowoczesny kominek ciepły.

Czytaj też artykuł: Obudowa kominka z płyt

Aranżacja nowoczesnego kominka

Aranżacja kominka, wynika z indywidualnego stylu salonu. Aktualnie polega na minimalizacji zabudowy i głównie podreśleniu ekspozycji ognia. Ognia widocznego za czystą szybą.

Nowoczesna aranżacja kominka, wskazuje na projekt kominka, małych rozmiarów. Taki kominek zajmuje prostokąt na podłodze, ok. 100 x 55 cm. Stosuje się wkład kominkowy prosty, lub z dodatkową szybą boczną.

Warto poświęcić czas, na wyszukanie firmy kominkowej zrealizującej w naszym salonie w pełni funkcjonalny kominek. Na pewno kominek funkcjonalny nie powinien być, wybudowany z materiałów izolacyjnych, bo po co izolować źródło ciepła, znajdujące się wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych.

aranzacja koinka nowoczesnego 1

Podobne artykuły

Jak zbudować kominek

Jak zbudować kominek

Jak budować kominek? Wersje budowy kominka W tym artykule postaramy się opisać, jak zbudować kominek, jaką wybrać najlepszą wersję instalacji wkładu kominkowego. Aktualnie istnieją trzy

Czytaj więcej »
Kleje do płyt kominkowych

Kleje do płyt kominkowych

Kleje do płyt kominkowych, wybór zależny jest od rodzaju jaką płytę używamy. Do izolacyjnych płyt przeznaczony jest klej VITCAS BA, do płyt AkuPlate na kominek ciepły VITCAS HB.

Czytaj więcej »
Przejdź do góry strony