Ciepłe zabudowy kominków

1 (1)

Czy warto wybrać kominek ciepły, lub kominek akumulacyjny?

Nowoczesna ciepła zabudowa kominka, daje przede wszystkim możliwość ekonomicznego wykorzystania energii wyzwolonej podczas spalania drewna, w wkładzie kominkowym.

Rozprowadzanie ciepła zawsze opiera się na różnicach temperatur. Nagrzana obudowa kominkowa umożliwia utrzymanie przyjemnej temperatury w pokoju. Efektywność takiego rozwiązania jest dużo większa niż w przypadku zwykłego ogrzewania dostarczanego przez kominki konwekcyjne – ogrzewające pomieszczenie tylko przez szybę i nadmuch gorącym powietrzem.

Skonstruowana z ciężkich płyt AkuPlate, obudowa kominka oddaje swoje ciepło przez radiację (promieniowanie), tak samo jak piec kaflowy.

Wraz z dobrze dobranym do niej zestawem akumulacyjnym, obudowa kominkowa daje nam szansę na pełne wykorzystanie ciepła i oszczędne ogrzanie domu. 

Ciepła zabudowa – schemat poglądowy

Jak działa (funkcjonuje) ciepła zabudowa kominka?

Każdy obiekt potrzebuje czasu aby się nagrzać. Każdy posiada jednak swoje limity. Następstwem tego może być przegrzewanie pomieszczeń, w których znajduje się kominek i straty energii przez wentylację oraz ściany (straty w cieple podlegają tym samym prawom, co jego rozprowadzanie – różnica temperatur).

Ciepłe, akumulacyjne, zabudowanie kominkowe powoduje zmianę charakteru ogrzewania w czasie. Oprócz zwiększenia sprawności kominka, ciepło dostarczane jest łagodnie i dłużej, dzięki czemu większa jego ilość pozostaje w całym domu.

Ciepłe zabudowy kominków 1

ciepłe zabudowy - nowoczesne kominki

Nasza firma jest liczącym i uznawanym producentem materiałów do budowy nowoczesnych kominków ciepłych

Ciepłe zabudowy kominków 2

Budowa kominka to inwestycja na długie lata, z reguły na całe życie. Dlatego właściwy dobór technologii realizacji, jest niezwykle ważny.

Decyduje to później o funkcjonalności i bezpieczeństwie.

Dobór paleniska, czyli wkładu kominkowego, ma ogromne znaczenie w eksploatacji kominka. Wkład kominkowy to serce całego kominka. Wybór musi być przemyślany i dostosowany do konkretnego budynku i oczekiwań domowników.

Masz prawo nie znać się, więc zapraszamy do kontaktu z nami.

kominki akumulacyjne czy warto?

Na tak zadane pytanie odpowiedź jest jedna, WARTO

Ciepłe kominki akumulacyjne w zdecydowany podnoszą komfort użytkowania kominka. Nie należy również bagatelizować sporych oszczędności drewna opałowego.

Kominki ciepłe akumulacyjne

Technologie - artykuły

Przejdź do góry strony

Płyty kominkowe AkuPlate

zdrowe ciepło

Kominek z TERMO płyt AkuPlate oddaje zdrowe ciepło przez promieniowanie.

Ogranicza efekt rozprzestrzeniania kurzu i alergenów w budynku.

Stabilizuje temperaturę w salonie.

Komfort użytkowania kominka.

Teraz przeglądasz:

Ciepłe zabudowy kominków

pełna oferta