Artykuł: Ciepłe zabudowy kominków

Opublikowany: 10 grudnia 2017

Aktualizowany: 15 sierpnia 2020

Kategoria artykułu:
Kominki Wermi z szybą boczną

Spis treści

Ciepłe zabudowy Albero

Charakterystyka ciepłej zabudowy kominka

Nowoczesne ciepłe zabudowy kominków, dają przede wszystkim możliwość ekonomicznego wykorzystania energii cieplnej, wyzwolonej podczas spalania drewna we wkładzie kominkowym.

Rozprowadzanie ciepła zawsze opiera się na różnicach temperatur. Nagrzana obudowa kominkowa umożliwia utrzymanie przyjemnej temperatury w pokoju. Efektywność takiego rozwiązania jest dużo większa niż w przypadku zwykłego ogrzewania dostarczanego przez kominki konwekcyjne (zimne) – ogrzewające pomieszczenie tylko przez szybę i nadmuch gorącym powietrzem.

Skonstruowana z ciężkich płyt AkuPlate, obudowa kominka oddaje swoje ciepło przez radiację (promieniowanie), tak samo jak piec kaflowy.

Ciepła zabudowa – schemat poglądowy

Wraz z dobrze dobranym do niej zestawem akumulacyjnym, obudowa kominkowa daje nam szansę na pełne wykorzystanie ciepła i oszczędne ogrzanie domu.

Jak dzieła ciepła zabudowa?

Każdy obiekt potrzebuje czasu aby się nagrzać. Każdy posiada jednak swoje limity. Następstwem tego może być przegrzewanie pomieszczeń, w których znajduje się kominek i straty energii przez wentylację oraz ściany (straty w cieple podlegają tym samym prawom, co jego rozprowadzanie – różnica temperatur).

Ciepłe, akumulacyjne, zabudowanie kominkowe powoduje zmianę charakteru ogrzewania w czasie. Oprócz zwiększenia sprawności kominka, ciepło dostarczane jest łagodnie i dłużej, dzięki czemu większa jego ilość pozostaje w całym domu.

facebook wizualizacja 1
Ciepła zabudowa kominka WIR-4B

Ciepłe kominki - nowoczesne kominki

Nasza firma jest liczącym i uznawanym producentem materiałów do budowy nowoczesnych kominków ciepłych

dragon 2b facebook

Budowa kominka to inwestycja na długie lata, z reguły na całe życie. Dlatego właściwy dobór technologii realizacji, jest niezwykle ważny.

Decyduje to później o funkcjonalności i bezpieczeństwie.

Dobór paleniska, czyli wkładu kominkowego, ma ogromne znaczenie w eksploatacji kominka. Wkład kominkowy to serce całego kominka. Wybór musi być przemyślany i dostosowany do konkretnego budynku i oczekiwań domowników.

Masz prawo nie znać się, więc zapraszamy do kontaktu z nami.

Ciepłe kominki akumulacyjne w zdecydowany podnoszą komfort użytkowania kominka. Nie należy również bagatelizować sporych oszczędności drewna opałowego.

Kominki ciepłe akumulacyjne

Gotowe zabudowy kominków WIR

Gotowe, cyklu zrób to sam, zabudowy kominków, do szybkiego montażu. Seria sześciu  projektów kominka w stylistyce nowoczesny prosty kominek. Każdy projekt do samodzielnej adaptacji w salonie.

Kolekcja kominków WIR, obudowy proste, lub z szybą narożną.

Kominki WIR, to rozwiązanie dla lubiących i doceniających oferty komleksowe.

Obudowy kominków WIR

Podobne artykuły

Kominek w kształcie pionowym

Nowoczesne proste kominki

Podstawa to funkcjonalność kominka Nowoczesne proste kominki, to projekty, realizowane z nowoczesnych materiałów, dostępnych aktualnie w branży kominkowej. Wykonawstwo bryły zabudowy kominka z płyt kominkowych

Czytaj więcej »

Budowa pieca do pizzy

Budowa pieca do pizzy i chleba Wojtek Jak powstaje piec do pizzy? Udostępniamy zdjęcia, pokazujące przebieg produkcji pieców WOJTEK do wypieku pizzy w naszej firmie.

Czytaj więcej »
Kominek akumulacyjny Dragon X

Popularne nowoczesne kominki

Trafne wybory projektów kominków Twój pomysł na elegancki, funkcjonalny kominek. Świadomość i rozumienie działania kominka w budynku, zdecydowanie rośnie wśród zainteresowanych. Klienci planujący kominek rozumieją

Czytaj więcej »
Przejdź do góry strony