Artykuł: Materiały do kominka VITCAS

Opublikowany: 4 sierpnia 2020

Aktualizowany: 17 sierpnia 2020

Kategoria artykułu:

Spis treści strony

VITCAS LOGO

Firma VITCAS Polska

Firma VITCAS, to producent materiałów ogniotrwałych i izolacji wysokotemperaturowych. Nas jednak interesuje tylko wybór materiałów, do wykonania kominka. Jakie produkty z szerokiej oferty wybrać, gdy budujemy nowoczesny kominek ciepły.

Poznaj produkty VITCAS, które na pewno zamówisz do planowanej realizacji kominka. Kleje do klejenia płyt kominkowych AkuPlate i płyt izolacyjnych do osłony termicznej.

Klej do kominka HB60

Do wykonania zabudowy (obudowy) wkładu kominkowego, zastosujemy klej VITCAS HB60.

Jest to sucha zaprawa do rozrobienia z wodą. Jak stosować klej, dowiesz się z instrukcji, umieszczonej na opakowaniu. Klej VITCAS HB60, dostępny jest w wiadrach 10 i 20 kg.

Tym klejem, kleimy płytę kominkową AkuPlate i zatapiamy siatkę, na postawionym kominku.

Gładź do kominka HRP

Wykończenie kominka na gładko, pod malowanie. Gładź szpachlowa ognioodporna, a właściwie żaroodporna. To również, tak jak klej HB60, jest zaprawa sucha do rozrobienia z wodą. Przypomina zwykłą gładź szpachlową, jednak jest odporna na wysoką temperaturę.

Klej do płytek na kominek HRTA

Gdy projekt kominka przewiduje przyklejenie płytek, lub kamieni, należy zastosować klej Vitcas HRTA. To gotowy klej, zapewniający trwałe połączenia. Klej jest odporny do 1000º C. Przed użyciem klej należy wymieszać w wiaderku.

W miejscu przyklejenia, nie stosujemy wtedy gładzi szpachlowej.

Płyty kominkowe AkuPlate

Podsumowanie, klej HB60 i gładź szpachlowa VITCAS, to podstawowe materiały do wykonania obudowy kominka ciepłego. Oczywiście oprócz niezbędnych do kominka, płyt kominkowych AkuPlate, naszej produkcji.

Płyty szamotowe AkuPlate

Sklep internetowy

Opisy z cenami innych materiałów potrzebnych do wykonania kominka znajdują się w naszym sklepie. Wchodzą one w skład systemu materiałów do postawienia kominków ciepłych akumulacyjnych.

Impregnat, klej do płyt izolacyjnych i klej do przyklejania płytek na obudowę kominka.

Kominki sklep internetowy

Właściwy wybór materiałów ogniotrwałych, zależy gdzie chcemy ich użyć. Inne materiały wybierzemy do udowy kominka, a przykładowo inne do budowy pieca do pizzy, czy pieca chlebowego.

Opis materiałów zgodny z ich przeznaczeniem, znajdziecie Państwo w innych artykułach na naszym blogu internetowym.

Płyty ogniotrwałe SiMix

Grupa produktów, płyty ogniotrwałe. Do modernizacji kotłów CO i wymiany ceramiki w wkładach kominkowych. Ceramiczne i izolacyjne.

LOGO owo.pl ciemne

Podobne artykuły

Jaki wkład kominkowy wybrać

Jaki wkład kominkowy wybrać?

Dobry wkład kominkowy cechuje, solidność stalowego spawanego korpusu, wysoka sprawność, czysta szyba podczas palenia i bezawaryjność. Wysoka sprawność kominka, to ekologiczne spalanie.

Na komfort i jakość używania wkładu, wpływa czysta szyba i niezawodność.

Czytaj więcej »
Kominki Krzeszowice i Trzebinia

Kominki w Trzebini – projekt

Spis treści Kominki w Trzebini i Chrzanowie Sprawdź jakie materiały na kominek polecamy mieszkańcom miasta Trzebini, Chrzanowa, Krzeszowic i okolic. Teraz Masz możliwość zamówić materiały

Czytaj więcej »
Drewniane wazony

Drewniane wazony serii MERanti

To nasz pomysł. Prawdopodobnie jako jedyni w Polsce, wytwarzamy wazony z klejonego drewna meranti. Wzory wazonów opracowane według naszych projektów. Wytwarzamy metodą toczenia w drewnie, własne wyroby rzemiosła.

Czytaj więcej »

Aranżacja kominka WIR-8

Ciepły kominek WIR-8, z pionowym wkładem kominkowym Nowa prosta forma nowoczesnej ciepłej zabudowy kominka WIR-8, wprowadzona do naszej oferty. Kominek wertykalny w stylu nowoczesnym neutralnym,

Czytaj więcej »

Nowoczesne kominki

Jakie płyty kominkowe i klej zastosować, dowiesz się czytając nasz poradnik.