Artykuł: Sterowniki Tatarek

Opublikowany: 13 grudnia 2017

Aktualizowany: 3 czerwca 2019

Kategoria artykułu:

Sterownik TATAREK i ciepła akumulacyjna zabudowa

Dla bardziej wymagających użytkowników, istnieje możliwość montażu sterowników TATAREK. Sterowniki dostosowane są do pracy w nowoczesnych ciepłych zabudowach. Szczególnie zalecane sa gdy zostają zainstalowane warstwowe zestawy akumulacyjne.

W niektórych przypadkach realizacji i w zależności od modelu wkładu kominkowego, należy w ustawieniach sterownika, dokonać jego kalibracji.

Kominek ciepły + sterownik TATAREK

Optymalizator Mocy kominka – jest to urządzenie przeznaczone do obsługi konwencjonalnych piecy, wkładów kominkowych wyposażonych w kanał doprowadzający powietrze do komory spalania. Zadaniem sterownika jest zoptymalizowanie pracy paleniska pod kątem uzyskiwanej mocy i stabilizacja jego pracy na wymaganym w danej chwili przez użytkownika poziomie temperatury. Proces ten jest realizowany za pośrednictwem przepustnicy płynnie regulującej dopływ powietrza do komory spalania. Wszystkie zmiany parametrów pracy paleniska zależne są tutaj od temperatury panującej w palenisku, mierzonej przez czujnik zamontowany jak najbliżej komory spalania.
Model RT-08OM może być wyposażony w czujnik otwarcia drzwiczek paleniska. Może współpracować z czujnikiem czadu (CO) i wentylatorem wyciągowym. Ten sterownik kominka posiada wbudowane zasilanie awaryjne zabezpieczające instalację na wypadek zaniku napięcia, które ma za zadanie doprowadzić do całkowitego otwarcia przepustnicy i tym samym bezpiecznego wygaszenia paleniska.

plakat 40x60 dragon 8bxxl
Plakaty poglądowe zastosowania

Przykładowe zastosowania akumulacyjne

Płyty szamotowe - przykładowe zastosowanie
Plakat informacyjny

Przykładowe warstwowe zestawy akumulacyjne. Instalacja wybranego sterownika TATAREK, optymalizuje proces spalania.

Podobne artykuły

Budowa pieca do pizzy

Budowa pieca do pizzy i chleba Wojtek Jak powstaje piec do pizzy? Udostępniamy zdjęcia, pokazujące przebieg produkcji pieców WOJTEK do wypieku pizzy w naszej firmie.

Czytaj więcej »

Nowoczesne kominki

Jakie płyty kominkowe i klej zastosować, dowiesz się czytając nasz poradnik.