Artykuł: Wkłady kominkowe bezrusztowe

Opublikowany: 23 września 2018

Aktualizowany: 14 września 2020

Kategoria artykułu:
Wkłady kominkowe bezrusztowe

Wkłady kominkowe bez rusztu

Wkłady kominkowe bezrusztowe, to najnowsze konstrukcje palenisk kominkowych, które zdecydowanie przewyższają paleniska z rusztem.

Kominki bezrusztowe uzyskują zdecydowanie większą sprawność energetyczną. Optymalne spalanie, drewno spala się praktycznie w 100%.

Kominki (paleniska) te nie mają tradycyjnego rusztu żeliwnego, spalanie odbywa się bezpośrednio na płycie ceramicznej.

Powietrze do spalania głównie dostarczane jest w miejsca gdzie następuje spalanie drewna, czyli u góry paleniska.

Faza utrzymania żaru w tych bezrusztowych wkładach kominkowych wydłużona jest optymalnie. Ogranicza to potrzebę częstego powtórnego rozpalania drewna w kominku.

Ecodesign wkłady kominkowe

Wkład kominkowy bez rusztu, ma wysokiej jakości parametry spalania. Wszystkie oferowane wkłady UNICO i HITZE, są zgodne z dyrektywą UNII Ecodesign (Ekoprojekt).

Bezrusztowe spalanie drewna w kominku

Cykl spalania drewna, we wkładach nie posiadających rusztu, jest w pełni sterowalny. W takich paleniskach cała komora wyłożona jest wysokiej jakości ceramiką.

Powietrze do spalania dostarczane jest z zewnątrz budynku.

Wszystkie bezrusztowe wkłady kominkowe producenta UNICO, można zabudować jako funkcjonalny kominek ciepły. Taka technologia ogranicza efekt przegrzewania salonu.

Korzyści z wkładu kominkowego bez rusztu

kominek Dragon 2 PowerLIFT

Wyeliminowanie rusztu z palenisk pozwoliło wykluczyć efekt wychładzania drewna od dołu zimnym powietrzem. W wkładach kominkowych bezrusztowych, nagrzane powietrze  do spalania, dostarczane jest w górnych częściach paleniska.

Takie rozwiązanie umożliwia również na pełną precyzyjną kontrolę ilości powietrza do spalania.

Wkłady kominkowe UNICO, to lider bezrusztowych rozwiązań w Polsce.

Prawdopodobnie jako pierwsza polska firma wprowadziła tego typu rozwiązania do sprzedaży.

Jaki wkład kominkowy wybrać?

Akumulacja ciepła i kominek

Wybór wkładu kominkowego to bardzo ważny etap projektowania kominka.  Temat: Jaki wkład kominkowy wybrać, opisaliśmy w osobnym artykule tego poradnika. Dowiesz się z niego, co cechuje dobry wkład kominkowy i jaki wybór będzie dla Ciebie najlepszy.

Dobry projekt całego kominka

Kominek z szybą prostą

Aby planować dobrze, zaczynamy od projektu, całego kominka. Do przygotowanego, narysowanego projektu, zamawiamy wkład kominkowy. Dbamy aby miał moc dostosowaną do konkretnego salonu. Unikniemy wtedy efektu sauny w salonie.

Dobry wynik końcowy działania kominka, osiągnięty zostanie dobrym wyborem materiałów do montażu zabudowy. Trafny dobór płyt kominkowych na obudowę kominka, zadecyduje o jego funkcjonalności.

Podobne artykuły

Wkłady kominkowe HITZE Albero

Wkłady kominkowe HITZE Albero

Wkłady kominkowe seria Albero, producent HITZE. Linia modeli Albero, umożliwia zaprojektowanie kominka w dowolnie skomponowanej aranżacji salonu. Wkłady kominkowe HITZE, cechuje zgodność z ostrymi normami

Czytaj więcej »
Kominek wolnostąjacy design Cumus

Kominki i piece wolnostojące

Piece kominkowe wolnostojące SIMPLY Na początek, trzeba rozróżnić, co to jest kominek wolnostojący, a jakie urządzenie nazywamy piecykiem – kozą. Kominkiem wolnostojącym nazywamy wkład kominkowy

Czytaj więcej »
Nowoczesny kominek ciepły Dragon UNICO

Wkłady kominkowe konwekcyjne

Jak działa konwekcyjny wkład kominkowy? Wkładami kominkowymi konwekcyjnymi, nazywamy wszystkie wkłady powietrzne, czyli bez płaszcza wodnego. Wkłady te oddają ciepło na zewnątrz, przez korpus,  szybę

Czytaj więcej »
Przejdź do góry strony