Artykuł: Wkłady kominkowe bezrusztowe

Opublikowany: 23 września 2018

Aktualizowany: 14 września 2020

Kategoria artykułu:
Wkłady kominkowe bezrusztowe

Wkłady kominkowe bez rusztu

Wkłady kominkowe bezrusztowe, to najnowsze konstrukcje palenisk kominkowych, które zdecydowanie przewyższają paleniska z rusztem.

Kominki bezrusztowe uzyskują zdecydowanie większą sprawność energetyczną. Optymalne spalanie, drewno spala się praktycznie w 100%.

Kominki (paleniska) te nie mają tradycyjnego rusztu żeliwnego, spalanie odbywa się bezpośrednio na płycie ceramicznej.

Powietrze do spalania głównie dostarczane jest w miejsca gdzie następuje spalanie drewna, czyli u góry paleniska.

Faza utrzymania żaru w tych bezrusztowych wkładach kominkowych wydłużona jest optymalnie. Ogranicza to potrzebę częstego powtórnego rozpalania drewna w kominku.

Ecodesign wkłady kominkowe

Wkład kominkowy bez rusztu, ma wysokiej jakości parametry spalania. Wszystkie oferowane wkłady UNICO i HITZE, są zgodne z dyrektywą UNII Ecodesign (Ekoprojekt).

Bezrusztowe spalanie drewna w kominku

Cykl spalania drewna, we wkładach nie posiadających rusztu, jest w pełni sterowalny. W takich paleniskach cała komora wyłożona jest wysokiej jakości ceramiką.

Powietrze do spalania dostarczane jest z zewnątrz budynku.

Wszystkie bezrusztowe wkłady kominkowe producenta UNICO, można zabudować jako funkcjonalny kominek ciepły. Taka technologia ogranicza efekt przegrzewania salonu.

Korzyści z wkładu kominkowego bez rusztu

kominek Dragon 2 PowerLIFT

Wyeliminowanie rusztu z palenisk pozwoliło wykluczyć efekt wychładzania drewna od dołu zimnym powietrzem. W wkładach kominkowych bezrusztowych, nagrzane powietrze  do spalania, dostarczane jest w górnych częściach paleniska.

Takie rozwiązanie umożliwia również na pełną precyzyjną kontrolę ilości powietrza do spalania.

Wkłady kominkowe UNICO, to lider bezrusztowych rozwiązań w Polsce.

Prawdopodobnie jako pierwsza polska firma wprowadziła tego typu rozwiązania do sprzedaży.

Jaki wkład kominkowy wybrać?

Akumulacja ciepła i kominek

Wybór wkładu kominkowego to bardzo ważny etap projektowania kominka.  Temat: Jaki wkład kominkowy wybrać, opisaliśmy w osobnym artykule tego poradnika. Dowiesz się z niego, co cechuje dobry wkład kominkowy i jaki wybór będzie dla Ciebie najlepszy.

Dobry projekt całego kominka

Kominek z szybą prostą

Aby planować dobrze, zaczynamy od projektu, całego kominka. Do przygotowanego, narysowanego projektu, zamawiamy wkład kominkowy. Dbamy aby miał moc dostosowaną do konkretnego salonu. Unikniemy wtedy efektu sauny w salonie.

Dobry wynik końcowy działania kominka, osiągnięty zostanie dobrym wyborem materiałów do montażu zabudowy. Trafny dobór płyt kominkowych na obudowę kominka, zadecyduje o jego funkcjonalności.

Podobne artykuły

Nowoczesny ciepły kominek narożny

Nadproże do kominka narożnego

Artykuł w formie poradnika, opisujący kilka wariantów wykonania nadproża do nowoczesnego kominka. Opis dotyczy funkcjonalnych ciepłych kominków, które ograniczają efekt przegrzewaia salonu i oddają zdrowe

Czytaj więcej »

Aranżacja kominka WIR-8

Ciepły kominek WIR-8, z pionowym wkładem kominkowym Nowa prosta forma nowoczesnej ciepłej zabudowy kominka WIR-8, wprowadzona do naszej oferty. Kominek wertykalny w stylu nowoczesnym neutralnym,

Czytaj więcej »

Nowoczesne kominki

Jakie płyty kominkowe i klej zastosować, dowiesz się czytając nasz poradnik.